Maailmameistriteks tulnud Vainomaa ja Savikurki saavad aja maha võtta

Foto: ERR

Novembri keskel Austrias 10 tantsu maailmameistriks tulnud Eesti - Soome tantsupaar Jaak Vainomaa - Taina Savikurki täitis tiitliga ammuse eesmärgi ja võib nüüd rahulikult aja maha võtta.

Novembris täitis Jaak Vainomaa, kes koos partneri Taina Savikurkiga esindab Soomet, oma ammuse unistuse ja võitis esikoha Austrias toimunud 10 tantsu maailmameistrivõistlustel. Kui raskelt maailmameistritiitel kätte tuli? "Raskelt ikka," lausus Vainomaa ETV- le. "Mul on 21 aastat tantsu, meil koos üheksa aastat tantsu, trenni, reise, laagreid, muid võistlusi. Ja siis see juhtub ainult ühe päeva jooksul. On raske, lihtne ei ole."

Üheksandat aastat koos Soomes tantsivatele partneritele on see tiitel lapsest saadik unistuseks olnud, kaks aastat tagasi tuldi Euroopa meistriks, kaks korda järjest võeti MM-ilt pronksmedal. "See kõik on olnud väga raske ja kestnud aastaid," lausus Savikurki. "See on ka vaimule kurnav, sest olen pidanud arenema ka inimesena, mitte üksnes tantsuoskuste poolest. See on olnud pikk ja raske teekond."

Nüüd võivad tantsupartnerid mõneks ajaks aja maha võtta ja uusi mõtteid koguda. "Nüüd on meil võimalik pidada korralik puhkus," ütles Vainomaa. "Ma arvan, et aasta lõpuni puhkame võib-olla ja siis hakkame uusi plaane tegema."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: