Koolisõitjad noppisid MK-etappidelt häid kohti

Dina Ellermann ja Donna Anna Poolas
Dina Ellermann ja Donna Anna Poolas Autor/allikas: Lukasz Kowalski

Jaanieelsel nädalal osalesid Eesti koolisõitjad kahel MK-etapil Euroopas. Võistlused õnnestusid nii Grete Ayachel kui Dina Ellermannil ja koju naasti heade tulemustega.

Tšehhis Brno CDI-W-l osales Grete Ayache oma kahe ratsuga. Farao Da Raiaga saavutati grand prix'l teine koht tulemusega 69,021% ning MK-etapil muusikalises vabakavas oldi samuti teised tulemusega 71,990%.

CDI3* tasemel võistles Ayache Eleito Da Ferrariaga, saades GP-l tulemuseks 65,673% ning GP Specialis 65,957%.

Mõlema hobuse sooritusega jäi sportlane väga rahule ja lisas, et nende areng on läinud soovitud suunas. "Faraoga sõitsin maailmakarika etappi ja ka täitsa esimest korda muusikalist vabakava. Grand prix'l oli hobune väga tubli näidates palju tugevaid külgi, kuigi sisse tuli viga esimesel piaffeel ja veel paar väikest viperust. Üheksa-aastase hobuse kohta, kellel vähe kogemust, on see väga hea tulemus. Kohtunikele tundub ka hobune väga meeldivat. Farao on minu väike "powerhorse", energiast pole tal kunagi puudust," muigas Ayache. Ka Eleito kohta jagus sportlasel kiidusõnu. Hobune sõitis Brnos oma elu esimest GP Specialit ja tegi seda hästi. "Väga tublid poisid on mul," võttis sportlane kokku.

Poolas Sopotis olid stardis nii Eesti noored kui ka kogenumad koolisõitjad. CDI-W-l võistlesid Dina Ellermann ja Donna Anna ning Getter Kangur ja Ashwan. Ellermann ja Donna Anna tegid GP-l tulemuseks 66,891% ja said kolmanda koha. Kangur ja Ashwan said samas sõidus tulemuseks 61,043%. Muusikalises vabakavas olid Dina ja Donna Anna samuti kolmandal kohal, skoorides 69,725%, Kangur ja Ashwan lõpetasid tulemusega 64,835%.

Ellermann osales CDI3* tasemel Landy's Akvareliga, kus olid võidukad nii GP-s (65,630%) kui GP Specialis (64,702%).

"GP Specialis saime Akvareliga vea kirja. Sõitma minnes oli mul meeles küll, et traavipikendus lõpus on rajal mitte diagonaalil. Skeemi ajal aga hakkasid järsku tribüünil väiksed lapsed hüppama ja Akvarel pani alt minema. Terve skeemi oli ta väga ergas ning siis tuli mul autopiloot peale ja tegin kava lõpu nii, nagu meil tavaliselt GP on," naeris Ellermann. Samas jäi ta võistlusega siiski rahule. "Donna Annaga tulid meil ka GP-s mõned vead sisse, aga see eest MK-etapi saime oma uue kava ja muusikaga kenasti sõidetud."

Sopoti väiksemas ringis võistles Tiina Kuusmann Romantikal, kes skoorisid Prix St Georges' 64,824%, Intermediate I-s 67,108% ning Intermediate I muusikalises vabakavas 68,325%.

Juunioritest osales võistlusel Helena Kaal Cassanderil, kes saavutas CDIJ  tasemel esimesel päeval 60,101% ja teisel 65,098%, tulles kolmandaks. CDIJ muusikalise vabakava tulemuseks tegi paar 66,042%.

Lasteklassis sai võidurõõmu maitsta Maria Mägi hobusel Shampagna, kogudes võistluse avapäeval sõidust 67,885%. Järgmised kaks võistlusklassi lõpetati teisel kohal tulemustega 63,269% ja 64,702%.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: