Kehalise kasvatuse õpetajad soovivad lisatasude süsteemi

Foto: ERR

Kehalise kasvatuse õpetajad, kes panustavad aktiivselt õppekavavälisesse tegevusse, ootavad lisatasude süsteemi elluviimist.

Koolisport püsib suuresti kehalise kasvatuse õpetajate vabatahtlikul tööl ja tunnivälisel ajal. Et paljast fanatismist ära ei ela, siis otsustas Eesti Koolispordi Liit teha vabariigi valitsusele ettepaneku töötada välja motivatsioonisüsteem õpetajatel, kes lisaks igapäevatööle panustavad aktiivselt õppekavavälisesse tegevusse.

"Mis õpetajad innustaks rohkem? Mina arvan, et võluvits on lisatasude süsteem, mis ühesugune olla üle Eesti. Et õpetajad selle töö eest, mis nad peale põhitööd teevad, saaks tasu ka," lausus Eesti Koolispordi Liidu juhatuse liige Tiina Tooding ERR-ile.

"Palju õpetajad on tegelikult ikkagi entusiasmist siin. Kui kaua seda entusiasmi jätkub ja koolipingist tulevad noored - kas neil ka seda entusiasmi on? Seda näitab aeg. Kui lisatasude süsteemi ei tekitata, siis kardan, et seda ei jätku kauaks."

Tooding on igapäevaselt Tartu Tamme Koolis kehalise kasvatuse õpetaja ning töötanud õpetaja ametis juba 18 aastat. Ta ütleb, et tänased kõrgkooli lõpetajad ei hakka tegutsema sel moel nagu vanema koolkonna õpetajad suurest armastusest spordi vastu oma aega ja raha kulutades noortega tunniväliselt tegelevad.

"Selle peal Eesti noortesport praegu elab - et õpetajad on fanaatilised," jätkas Tooding. "Mina näen küll, et seda fanatismi võiks kuidagi tunnustada. Sellest soojast käepigistusest jääb võib-olla väheks."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: