Matti Killing edukast aastast: saime medali ka neile meestele, kellel see puudus ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti sportlased on lõppeval aastal võitnud 146 tiitlivõistluste medalit 33 erineval spordialal. Eesti Olümpiakomitee tunnustas paljusid esmaspäeval Tallinnas.

Ehkki 2016. aasta pole veel päris läbi, on Eesti sportlaste medalisaak täiskasvanute, juunioride ja noorte tiitlivõistlustelt juba ligilähedane rekordilisele 2015. aastale. Kahtlemata jääb tänavust kaunistama Eesti neljapaadi olümpiapronks Rio suveolümpiamängudelt.

Tiitlivõistluste medaleid on Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ning Andrei Jämsä võitnud varemgi, kuid olümpiamedal oli varasemalt vaid Endreksonil. "Ta oli meile kõigile erilisem," kinnitas neljapaadi treener Matti Killing ERR-ile. "Olid head õnnestumised ja mis kõige tähtsam, nende meestega, kellel veel olümpiamedal puudus, saime selle kätte. Täispanga peale minek ja see sai tehtud."

Viimase poole aasta kordaminekute eest Eesti Olümpiakomitee tunnustuse pälvinud sportlaste hulgas leidub nii olümpia- kui ka mitte-olümpia-alade tegijaid. Päris paljudel on üks edukas periood lõppenud ja uus hooaeg juba alanud - näiteks vehklejatel, kes võistlevad nädalavahetusel Dohas.

"Need mõtted, mis olid seoses olümpiaga, läksid ära," ütles Irina Embrich. "Pandi paika uued plaanid, juba kaks maailmakarikaetappi on möödas ja Dohas tuleb veel üks. Nii asi käibki."

2016. aasta on olnud edukas ka parasportlastele - medaleid on tänavu võidetud 26.

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: