Eesti saalihokikoondis tuli Saksamaa vastu välja kolmeväravalisest kaotusseisust ({{commentsTotal}})

{{1480856066000 | amCalendar}}

Riias toimuvatel saalihoki maailmameistrivõistlustel tegi Eesti meeskond A-alagrupi teises voorus 6:6 (0:2, 2:2, 4:2) viigi Saksamaaga.

Sakslased asusid kohtumist 2:0 juhtima, kuid kui mängitud oli 31 minutit, vähendas Victor Obergi söödu väravaks realiseerinud Patrik Kareliusson Eesti kaotusseisu minimaalseks. Sakslased läksid ette 4:1, aga 1.31 enne teise kolmandiku lõppu seadis Kaspar Kallioni tabamus arvulisest ülekaalust tabloole Eesti poolt vaadatuna numbrid 2:4. Söödu andis Mats Tamme.

Kui mängitud oli 42.02 vähendas Roman Pass Raul Kivi söödust avuliselt ülekaalust Eesti kaotussseisu 3:5-le. Sakslased suurendasid edu taas kolmele väravale, millest Eesti viimase viie minutiga välja tuli. Väravad viskasid arvulisest ülekaalust Rein Kivi (söötja Raul Kivi, 54.50) ning ilma puurivahita mängides Kareliusson (Andreas Woiduma, 58.19) ja Woiduma (Kareliusson, 58.52).

Teises A-alagrupi tänases mängus on algusega kell 15.15 vastamisi Soome ja Šveits. Eilses avavoorus sai Soome 12:1 jagu Saksamaast ning Šveits 8:4 Eestist.

Eestlased lõpetavad grupiturniiri esmaspäeval kell 15.45 Soome vastu, Saksamaa kohtub päev hiljem kell 13.45 Šveitsiga. Alagrupi kaks esimest pääsevad veerandfinaali, kaks viimast aga kaheksandikfinaali.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch