FIS tunnustas Eesti lumelaua noortesarja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lumelauasõit
Lumelauasõit Autor/allikas: Erakogu

Rahvusvaheline Suusaföderatsioon (FIS) tunnustas Eestis taaselustatud lumelaua noortesarja ja toetab laste- ja noortelaagritega ühes korraldatavat võistlussarja ka mõõduka rahalise summaga.

"FIS Solidarity fondist saab toetust taotleda iga FISi ridadesse kuuluv alaliit, kes korraldab lastele ja noortele mõeldud eriprojekte, mille eesmärk on ala populariseerida ja aidata kaasa noorte pealekasvule ning võistlemisvõimalustele. Meie poolt esitatud taotlus sai positiivse vastuse üllatavalt kiiresti ja FISi esindajatel oli väga hea meel, et sellises pisikeses ning lume- ja mägedepuuduses vaevlevas riigis nagu seda on Eesti, on noortel lumelauasõidu vastu huvi," ütles Eesti Suusaliidu lumelaua ala juhataja Kerstin Kotkas.

Lumelaua noortesarja toetavad käesoleval hooajal nõu ja jõuga veel mitmed teised ettevõtted, klubid ja mäekeskused. "Meie autopartner on Subaru, hetkel tegeleme sarjale nimisponsori otsimisega. Järgmiseks hooajaks on noortesarjaga seoses veelgi mastaapsemad mõtted. Sel hooajal tähistatakse Eestis ka FIS Snow Day lumepäeva, täpsemalt 15. jaanuaril 2017 Kiviõli mäekeskuses ja Tallinnas, Nõmmel ning Valgehobusemäel, Albu vallas. Lõuna-Eesti panuse annab Klubi Tartu Maraton, kes korraldab lastele ürituse legendaarse Tartu Maratoni finišialas," lisas Kotkas.

Oma plaanid eesootavaks talveks avalikustasid ka Eesti koondise kandidaatide hulka kuuluvad sportlased. Kelly Sildarul seisavad ees esimesed tiitlivõistlused. "Plaanin keskenduda suurematele võistlustele - Dew Tour, X-Games Aspenis ja Oslos ning osaleda juunioride MM-il. Treeningutel tahan rohkem tähelepanu pöörata rennisõidule, et MMi-il selles hästi esineda," sõnas Kelly. Hetkel USA-s treeninglaagris viibiv 19-aastane freestyle-suusataja Karoliine Holter paneb end proovile MK-etappidel ja tema eesmärgiks on sarnaselt eelmisele talvele Venemaa võistlustel osalemine.

PyeongChangi OM-ile pürgiv lumelaudur Siim Aunison sõitis terveks hooajaks treenima Soome, Vuokatti mäekeskusesse. "Tahan edukalt esineda pargisõidu MM-il ja osaleda mitmetel MK-etappidel, peamine eesmärk koguda punkte kvalifitseerumaks 2018. aasta taliolümpiamängudele." Vuokattis treenib ja õpib ka juuniorsõitja Marten Kikas, kelle fookuses on Euroopas aset leidvad rahvusvahelised võistlused nagu World Rookie Touri etapid, FISi võistlused ja TTR sari, kõige olulisemaks sihiks juunioride MM Tšehhis. Lumelauakrossis võistlev Ivar Kruusenberg jaotab oma aega USA ja Eesti vahel ning tahab jõuda MM-ile, mis toimub märtsis 2017 Hispaanias, Sierra Nevadas. "Minu soov on jõuda seal finaalidesse, lisaks plaanin osaleda kontinentaalkarika etappidel nii Euroopas kui USA-s."

Lumelaua alakomitee esimehe Kalle Pallingu sõnul on lumelauaspordi ja freestyle-suusatamise esile kerkimine igati tervitatav. "Meie sportlased on tublid ja edasipüüdlikud ning nende spordialade fookuses hoidmine ja arendamine on Suusaliidule oluline. Lumelaua võistlussari tagab noortele väga head võistlemisvõimalused ja samaväärse konkurentsi ja loodan, et peatselt näeme laiemas maailmapildis lisaks Kellyle veel teisigi Eesti esindajaid."

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: