Malsroos EM-tiitlist: vanad oskused ei ole rooste läinud

Lauri Malsroos
Lauri Malsroos Autor/allikas: Burmann.at

Eesti orienteerumisel oli pidupäev, kui Poolas Wroclawis toimuvatel rattaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel tuli sprindidistantsil võitjaks 33-aastane eestlane Lauri Malsroos.

Malsroos edestas hõbeda pälvinud tšehhi Krystof Bogarit kolme sekundiga. Väikese kaotusseisu pööras ta võiduks distantsi teises pooles. Kolmanda koha sai venelane Valeri Gluhhov.

"Rattaorienteerumises on kolmesekundiline võit isegi sprindi distantsil üsna napp," selgitas Malsroos Vikerraadiole. "Ega seal palju varu ei jäänud tõesti, tasus lõpuni pingutada viimaste sekundeni." Lõpu eel tegi Malsroos veel 12-13-sekundilise vea, kui eelviimasesse punkti minens ei märganud kõige lühemat teed. "Viimaste puntidega läks tempo kõrgeks. Kas just mõttes juba kodus olin, aga hooletusviga tuli sisse."

Rattaorienteerumises ei ole võimalik üks-ühele analüüsida, kus tuli sisse kolmesekundiline edu konkurendi ees. "Rajal oli üle 20 kontrollpunkti - neid sekundeid tuleb siit ja sealt ning läheb kaotsi samuti erinevatel meestel erinevates kohtades," jätkas Malsroos. "Rajal oli paar vaheajapunkti, kus oli võimalik online'is näha tulemuse. Seal kõikus seis ühele poole ja teisele poole. Alguses oli konkurent ees ja siis mina ees ning lõpuks ka mina ees, aga natuke vähem. Seal kümne sekundi piires need vahed ikka kõiguvad. Mõnel õnnestub üks etapp paremini, teisel teine. See on täiesti normaalne."

Võistluse start ja finiš asusid Wroclawi olümpiastaadioni kõrval, kus oli palju erinevaid spordirajatisi ning seepärast ei toimunud EM-i sprididistants päris linnas ega ka klassikalises suurmetsas. "Seal oli palju erinevaid spordirajatisi, aedu ja erinevaid staadione, mille vahel oli palju sõitmist. Näiteks ühel pool oli kergejõustikuväljak ja teisel pool tenniseväljak," kirjeldas Malsroos, kes hindab kõrgelt EM-il pälvitud meistritiitlit.

"See on minu teine individuaalne tiitel nelja-aastase vaheaja järel. Kaks aastat tagasi läks ka EM-il hästi, kui sain kaks hõbedat, aga eelmine aasta oli medalite koha pealt nulliaasta," rääkis Malsroos. "See aasta olid need alles esimesed tõsisemad võistlused ja mul ei olnud sportlikust seisust väga head ülevaadet. Natuke teadmatus valitses, aga positiivse poole pealt tuleb öelda, et vanad oskused ei ole rooste läinud."

Rattaorienteerumises maksavad palju ka kogemused, mida 33-aastasel Malsroosil on palju. "Kuna seal tuleb hästi kiiresti otsuseid teha, teatud kohtades ka murdosasekundi jooksul vaja arvestada, siis tuleb kasuks, kui oled tiitlivõistlustel sprinti kümmekond sõitnud. Kogemused ikka loevad, sest siis saab natuke nende pealt otsuseid kiiremini teha ja võib-olla paremini," ütles Malsroos.

Profisportlaseks rattaorienteeruja ei pea, sest on spordi kõrvalt käinud alati täiskohaga tööl. "See on pigem usin hobi mulle. See, et see nii hästi välja tuleb, on ainult boonuseks selle juures. Kindlasti ei pea ma ennast tippsportlaseks selle juures. Selline tore meelelahutus on ja võib-olla natuke tõsisemalt ja regulaarsemalt liigutan ennast kui tavaline harrastaja," lisas Malsroos.

Lauri Malsroos on oma spordiala tituleeritud tegija. Kokku on ta võitnud kümme tiitlivõistluste medalit ning tulnud nii maailma- kui Euroopa meistriks. Kontinendi parim oli ta viimati neli aastat tagasi Portugalis peetud EM-il. 

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: