Karlotta Kattai ja Grete Jürgenson võitsid Lätis esikoha ({{commentsTotal}})

Vecaki Beach Fest

5.-6. juunil toimus Riias Vecaki rannas suur rannavõrkpallifestival Vecaki Beach Fest, millest ainsa Eesti paarina võtsid osa SK Duo tüdrukud Karlotta Kattai ja Grete Jürgenson.

Kahel võistluspäeval osales neljas vanuseklassis 119 poiste ja 198 tüdrukute paari, kokku 317 noorte rannavõrkpalli võistkonda. Mängiti U-13, U-15, U-17 ja U-19 vanuseklassis, võistlejaid olid Leedust, Lätist ja Eestist, vahendab Volley.ee.

Kattai ja Jürgenson osalesid U-15 vanuseklassis, kokku oli koos nendega võistlustules 56 tüdrukute paari. Rohke osalejate arvu tõttu mängiti üks geim 21 punktini, alates poolfinaalidest kahe geimivõiduni. Pärast kvalifikatsiooniturniiri jäi põhiturniirile mängima 32 paari, Eesti tüdrukud pääsesid otse põhiturniirile. Alagrupis saadi kaks kindlat võitu, mis viisid meie tüdrukud 16 parema hulka.

Pääsu eest kaheksa tugevama hulka võideti 21:10 tulemusega Läti tüdrukuid, veerandfinaalis alistati Leedu tüdrukud tulemusega 21:13. Kõige pingelisemaks kujunes poolfinaal, kus meie tüdrukud kaotasid esimese geimi 13:15 resultaadiga ja tulid teises geimis välja 6:10 kaotusseisust, jäädes peale 15:12 tulemusega. Otsustavas geimis saadi kohe algedu ja geim võideti lõpuks 11:5. Finaalis olid Kattai ja Jürgenson vastsest üle 2:0 (15:9, 15:7) tulemusega.

Noorte turniiri parimaid autasustasid Läti rannavõrkpalli tipud Aleksandrs Samoilovs ja Janis Šmedinš (maailma edetabeli 4. koht) ning Martinš Plavinš ja Edgars Tocs (14. koht). Meie tüdrukutele pani kuldmedali kaela Londoni olümpiamängudel pronksmedali võitnud Plavinš. Läti tipud pidasid Vecaki Beach Festi lõpetuseks maha omavahelise näidismängu.