Noortekoondised Ida-Euroopa meistrivõistluste avapäeval geimivõiduni ei jõudnud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Võrkpall
Võrkpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlustel Eesti noortekoondistel avapäeval hõlpu ei olnud, sest mängida tuli Venemaa ja Poola eakaaslastega. Paraku jäi nii tüdrukutel kui poistel tugevate vastaste vastu geimivõit saamata.

Peeter Vahtra käe alla mängivad 2002/2003 sündinud tütarlapsed teenisid Venemaal Anapas võõrustajate vastu matši peale vaid 22 punkti, kirjutab volley.ee. Geimid lõppesid meie võistkonna poolt vaadatuna 5:25, 6:25 ning 11:25.

Aasta hiljem sündinud poistekoondis osutas Daugavpilsis Poolale kõvemat vastupanu, kaotades kohtumise 19:25, 22:25, 18:25. Sellest mängust on olemas ka statistika, kus kahe võistkonna peamisteks erinevusteks on omavead ja rünnakute realiseerimine. Kummalgi koondisel oli 75 rünnakuüritust, millest poolakad lõid maha 35 (47 protsenti) ja meie 27 (36 protsenti). Omavigu kogunes Eesti noormeestel koguni 32, vastaste näitaja oli 25.

Eesti parimana tõi seitsmega plussi jäänud Märt Tammearu tosin punkti. Rünnakul lõi ta punktiks pooled 22 tõstest. Üheksa punkti tõi Tony Tammiksaar ning kaheksa Rasmus Meius. Vaid see trio suutiski Eestile rünnakuga punkte tuua. Andero Karuksi, Richard Voogeli, Iljan Helendi ja Mattias Rahuoja seitsmest üritusest ei jäänud maha ükski. Lisaks teenisid täna mänguaega Karl Erik Villems ja libero Timo Lõhmus.

Neljapäeval kell 14 mängivad neiud Ukrainaga, noormehed kell 15 Valgevenega. Kolmapäeval võitsid mõlemad Lätit. Neiud olid paremad 3:0 ja noormehed 3:1.

Noormeeste koondisesse kuuluvad Jan Solovjov, Henry Holm, Märt Tammearu, Karl-Erik Villems, Andreo Karuks, Rasmus Meius, Richard Voogel, Robin Alba, Iljan Helendi, Timo Lõhmus, Tony Tammiksaar ning Mattias Rahuoja. Treeneriteks on Toomas Jasmin ja Raigo Tatrik.

Neidude koondises mängivad Brittany Tool, Kätriin Põld, Anna Gontšarova, Hanna Liisa Hanga, Ragne Rahuoja, Helen Loos, Maren Mõrd, Laura Laas, Emma-Stiina Rohtla, Anny-Li Abel, Laura Kaur ja Lizet Tüvi. Võistkonna peatreener on Peeter Vahtra.