Laupäeval toimub Tallinna vanalinna päevade raames heategevuslik Juunijooks

Rimi Juunijooks
Rimi Juunijooks Autor/allikas: Kristo Parksepp

Laupäeval, 1. juunil toimub Tallinnas, Vabaduse väljakult kolmandat korda heategevuslik Rimi Juunijooks, millega toetatakse Tallinna Lastehaigla Toetusfondi korraldatavat ülekaaluliste laste suvelaagrit.

Esmakordselt Tallinna vanalinna päevade programmi kuuluva jooksu stardipaugu annab kell 12 olümpiavõitja Gerd Kanter. Heategevusliku Juuniooksu eesmärgiks on inspireerida inimesi rohkem liikuma, harrastama tervislikku elustiili ning tegema head.

Stardi- ja finišipaik ning võistluskeskus asuvad esmakordselt Vabaduse väljakul. 5-kilomeetri pikkune rada, millest võib osa võtta nii joostes kui käies kulgeb vanalinna ümbruse tänavatel ja kergliiklusteedel. Heategevusjooksu autasustamistseremoonia toimub Raekoja platsil asuval suurel laval kell üks päeval. 

Vanalinna Päevade raames toimub laupäeval, 1. juunil spordiprogramm, kus sobib kaasa lüüa kogu perega, nii osalejana kui pealtvaatajana. Vabaduse väljakul saab alates kella kümnest hommikul erinevate spordialadega tutvuda, testida tervisetooteid ja registreerida rahvaspordisündmustele. Tegevusi jätkub nii suurtele kui väikestele. Avatud on pallimänguala, kus saab tutvust teha nii korv- kui jalgpalliga. Paraolümplased demonstreerivad enda oskusi ning julgustavad kõiki erinevate spordialadega tegelema. Enese harimiseks võib igaüks ka kohapeal järgi proovida, mis tunne on mängida pimelauatennist või ratastoolitennist. Cross-fit treenerite juhendamisel saab proovida selle mitmekülgse ja nõudliku ala harjutusi. Samaaegselt saab kaasa elada ka Fit Games kaasahaaravatele võistlustele. Alates kella ühest toimuvad Vabaduse väljakul professionaalsete treenerite eestvedamisel Zumbatreeningud, kuhu on samuti kõik huvilised oodatud.

Kell 14.45 algavad lõbusad lastejooksud, millest osavõtjad saavad medali ja kinkekoti. Rimi Juunijooksu lastejooksud on kõigile tasuta.

Kõik Juunijooksu viie kilomeetri raja läbijad ja lastejooksudest osavõtjad saavad autasuks unikaalse Juunijooksu medali. 

Toimetaja: Karl-Joosep Kaasik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: