Kulturist Ott Kiivikas on rahul sellega, mida peeglist näeb ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kulturist Ott Kiivika jaoks oli lõppenud aasta karjääri edukaim. Kiivikas võitis sel aastal Eesti ja Euroopa meistritiitli ning saavutas maailmameistrivõistlustel neljanda koha.

Seoses ala eripäraga veedab Kiivikas keskmisest mehest rohkem aega peegli ees. "Inimese armastus hakkab temast enesest pihta ja ma olen rahul sellega, mida peeglist näen," ütles Kiivikas ETV spordisaatele. "Siiski võib öelda, et inimene püüab alati paremuse poole ning kui endaga rahul olla, siis ei toimu edasiliikumist."

Paljud arvavad, et musklimehed pole tugevad, kuid Kiivikas kummutab selle müüdi. "Kaldpinnal surumises kasutan ma 70-kiloseid hantleid. Niimoodi teen ma kuuese seeria," lausus kehakaalus kuni 85 kg võistlev Kiivikas. "Jõutõmbeid olen teinud 245-kilose kangiga viiese seeria ning 200 kiloga kümme kükki."

39-aastane kutlurist usub, et ta pole oma lage veel saavutanud. "Kuni 45-nda eluaastani on mehed võimelised oma sportlikku vormi parandama," teab Kiivikas. "Jõunäitajaid saab edasi viia koguni kuni 50-nda eluaastani."

Kiivikas ei tee sporti pelgalt karikate nimel. "Loeb õnnetunne ja rahulolu iseendaga, ükskõik, kas sa võidad võistluse või mitte," tõdes Kiivikas. "Pärast võistlust on emotsionaalselt selline tunne, mida on tavainimesele raske kirjeldada. Järgmisel päeval on jällegi tühi tunne ja mind paneb see kõik selle alaga tegelema. Protsessist, iseenese õigest treenimisest ja toitumisest tulenev tulemus on see, mis mind motiveerib."

Toimetaja: Ivo DobkevitschHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: