Lampardi juhendatava Derby alistanud Aston Villa naaseb Inglismaa kõrgliigasse ({{commentsTotal}})

Aston Villa play-off'ide võidukarikaga
Aston Villa play-off'ide võidukarikaga Autor/allikas: Action Images via Reuters/Scanpix

Inglismaa jalgpalli esiliiga play-off'ide finaalis alistas Aston Villa Wembley staadionil Derby County 2:1, naastes sellega kolmeaastase vaheaja järel kõrgliigasse.

Villa asus kohtumist juhtima avapoolaja lõpus, kui Ahmed El Mohamady tsenderdusest skooris peaga Anwar El-Ghazi. Birminghami klubi kahekordistas enda eduseisu 59. minutil, mil Derby väravavahi Kelle Roosi eksimuse kasutas ära John McGinn. Üheksa minutit enne kohtumise lõi Jack Marriott Derby eest ühe värava tagasi, ent sellest enam Villa võidu vääramiseks ei piisanud.

Aston Villa mängis viimati Inglismaa kõrgliigas 2016. aastal, kuid et hooaeg lõpetati viimase, ehk 20. kohaga, langeti esiliigasse. Tänavu saadi esiliigas viies koht, millega pääseti eelviimasena play-off'idesse. Poolfinaalis alistati penaltitega West Bromwich Albion.

Otse pääsesid järgmiseks hooajaks kõrgliigasse divisjoni võitnud Norwich City ja teiseks tulnud Sheffield United.