Mäkäräineni määrdetiimipealikuks asuv Marek Sander: öeldi – tule, mees, tee

Foto: ERR

Eesti laskesuusakoondise hooldemeeskond tegi MK-sarjas ja MM-il väga hea hooaja, mida pandi tähele ka teiste riikide koondiste poolt. Tänavu Eesti koondise määrdetiimi juhtinud Marek Sander asub uuest hooajast Soome laskesuusakoondise hooldemeeskonna juhiks ja rääkis intervjuus ERR-ile kõigest lähemalt.

"Ilmselt oli Kaisa Mäkäräinen see, kelle kaudu info liikus, sest ta nägi mitmeid kordi, kuidas Tuuli (Tomingas) ja Johanna (Talihärm) temast mööda libisesid," tõi Sander välja sportlaste panuse hooldemeeskonna töö märgatavaks tegemisel.

"Soomlased väga-väga tahtsid, et ma sinna tuleksin ja ma olin üllatunud, et nende poolt väljast hooldetiimi juhti otsiti. Esimesed jutud sai räägitud nende peatreeneriga, kellega meil vaated ühtisid ja nii see lumepall veerema läks," kirjeldas Sander protsessi, kuidas temast Soome määrdetiimi juht alguse sai.

Marek Sander liitus Eesti laskesuusakoondisega alles möödunud hooajal, millest kujunes eestlaste jaoks väga edukas aasta. Kas Soome koondisega liitumine oli emotsionaalselt raske otsus?

"Seda ma võin kinnitada, et see oli väga raske otsus," vastas Sander. "Seda on sõnadesse raske panna, aga kui oled olnud kõrges mängus ja teinud medalisuuski, siis tahad seda veel. Soomlased saavad usu tagasi, medalid on tulemas nii maailma karika karussellilt kui maailmameistrivõistlustelt," lubas Sander enesekindlalt.

"Kaisaga [Mäkäräinen - toim.] ma veel rääkinud pole ja see, kas ma konkreetselt tema suuski määrima hakkan sõltub sellest, kuidas me persoonidena omavahel sobime. See töö peab sujuma, küll aga suusa- ja määrdevalikuid hakkan mina juhtima. Mulle on antud vabad käes Soome määrdemeestest meeskond moodustada. Kinnitan, et Morten Priks peaks nelja mehe hulgas jätkama," selgitas Sander ees ootavat tööd Soome koondises.

Teine eestlane Morten Priks liitus Soome laskesuusakoondise hooldemeeskonnaga eelmisel hooajal. Kui palju pidas Sander Priksiga nõu enne lepingu allkirjastamist?

"Rääkisin temaga, küsisin meeleolu kohta. Ta kinnitas, et eelmine aasta läksid asjad käest natuke. Ühine töö ja positiivsus on kaks pidepunkti, kust me oma tööd alustame," kirjeldas Sander. "Soomlased tahtsid teada, mida mul on pakkuda ja ma lõin oma kogemused letti. Need sobisid neile, neil polnud omalt poolt palju lisada ja nad loodavad ning usuvad minusse," märkis Sander veel uue tööandja ootuste kohta.

Nüüdseks endisel Eesti hooldemeeskonna juhil oli veel mitmeid pakkumisi Ida-Euroopast, kuid antud koondised pole eestlase jaoks kunagi ahvatlevad olnud ja Soome oli mehe sõnul parim variant, kes ka kõige suuremat huvi tema vastu üles näitas.

"Eestlased said kontakti minuga mai lõpu poole, mis selgelt hakkas juba hiljaks jääma, et tõsiseid kokkuleppeid teha. Olime peaaegu kokku leppimas, aga soomlased tahtsid nii väga ja see sai kaalukausiks. Loomulikult mõtlesin ka Eesti sportlaste ja plusside ning miinuste peale. Mind mõjutas see, et Soome väga-väga tahtis. See on midagi erakordset, kui keegi sind nii väga tahab," põhjendas Sander veel, miks Soome koondise kasuks otsustas.

Eesti hooldetiimi osas on Sanderil süda rahul ja usub, et sinna tuleb täiendusi. Ta usub, et uus hooaeg jätkub heal tasemel. Sander on veendunud, et kontakt Eesti sportlastega jääb alles ja hooldemeeskonnad nõustavad teineteist edaspidigi suuskade ja määrete osas.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Karl-Joosep Kaasik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: