Tüdrukute jalgpallifestivale peeti Tallinnas, Tartus ja Sakus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mustamäe Gümnaasiumis toimunud festival
Mustamäe Gümnaasiumis toimunud festival Autor/allikas: Kertu Tutk/Jalgpall.ee

Rimi tüdrukute jalgpallifestivalid jätkuvad täie hooga, kui mai esimeses pooles külastasid erinevad jalgpalliklubid koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi, Tartu Tamme Kooli ja Saku Gümnaasiumi.

Mustamäe Gümnaasiumis viisid 100 lapsele näidistreeningu läbi JK Tallinna Kalevi noortetreenerid. Osalejatega koos tegi lõbusaid harjutusi kaasa ka Eesti Jalgpalli Liidu maskott Siil.

Tamme Koolis toimunud festivalil osales 71 tüdrukut, kellele viisid põnevaid mänge läbi Tartu JK Tammeka naiskonna mängijad ja treenerid ning tuju hoidis üleval klubi maskott tõrupoiss Tim. "Tüdrukutele meeldis festival väga. Kuigi päev oli vihmane ja pidime oma tegevused spordisaalis läbi viima, oli meeleolu hea. Mitmed tüdrukud ütlesid enne festivali, et nad pole varem jalgpalli mänginud, aga pärast proovimist olid väga õnnelikud," ütles Tammeka naiskonna peatreener Sirje Roops.

Ühtlasi kiitis ta koolides peetava festivali kontseptsiooni. "Selliste festivalide eelis on see, et tüdrukud, kes seal on, puutuvad üksteisega kokku ja tunnevad üksteist paremini. Tõenäosus, et trenni tullakse koos, on suurem. Lisaks on tüdrukuid korraga vähem, mis tähendab, et nad saavad treenerite poolt rohkem tähelepanu. Klubi saab personaalsemalt lastele läheneda," sõnas Roops.

Saku Sportingu naiskonna mängijad ja treenerid käisid jalgpalli tutvustamas Saku Gümnaasiumis, kus oli 357 osalejat. "Tüdrukutele meeldis päev väga. Ilm oli küll vihmane, aga sellele vaatamata üritus õnnestus, sest tüdrukud olid rõõmsad. Tegevust jagus neile palju – nad said mängida ning proovida lööke ja triblamist," jäi üritusega rahule Sportingu naiskonna peatreener Jan Harend.

Lisaks nõustus ta sellega, et koolides peetavad üritused aitavad tõhusamalt lastega kontakti luua. "Läbi nende festivalide tekib tüdrukutel hea side konkreetse klubiga. Kui festivalil viivad harjutusi läbi inimesed, kes ka klubis treeneritööd teevad, on tüdrukutel hea pärast trennis sama inimese juures edasi tegutseda," lisas Harend.

Jalgpalliklubid, kes soovivad oma piirkonna koolides festivale korraldada, saavad ühendust võtta Eesti Jalgpalli Liidu rahvajalgpalli osakonnaga. Lisainfot leiab SIIT. Sel aastal on festivalidel kokku osalenud juba üle 1100 tüdruku.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: