Eesti meistrid orienteerumise teatejooksudes on Eesti Kaitsejõudude SK ja OK Võru ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Orienteerumine
Orienteerumine

Teateorienteerumise tänavused Eesti meistrid selgitati Tartumaal Vitipalu maastikul, kus kaks aastat tagasi toimus orienteerumise MMi lühiraja ja teatejooksu võistlus. Tiitlikaitsjatena astusid 25-kraadises suveleitsakus võistlustulle 20 naiskonna konkurentsis orienteerumisklubi Võru I naiskond ja 30 meeskonna konkurentsis Eesti Kaitsejõudude Spordiklubi meeskond.

Naiste võistluse esimese vahetuse lõpetas liidrina Piibe Tammemäe (SK 100), temast nelja sekundiga jäi maha Eesti parim suusaorienteeruja Daisy Kudre (Peko II) ning kolm minutit hiljem jõudis teatevahetusse tiitlikaitsja OK Võru I naiskond, kus avavahetust jooksis Kerstin Uiboupin.

Teises vahetuses tõstis väga kindla ja kiire jooksu teinud ning eilsel lühirajal pronksmedali võitnud Marianne Haug võrukad liidripositsioonile, sealjuures vahe SK100ga oli kolmeminutilisest kaotusest muutunud neljaminutiliseks eduks.  

Kolmandas vahetuses näitas head vormi eilse lühiraja meister Laura Joonas, kes tõi Võru I naiskonna kindlale kullale. Lühiraja hõbe Evely Kaasiku tõstis OK JOKA teisele kohale, ent vahe võitjatega oli enam kui kaheksa minutit. OK JOKA võistkonnas jooksid veel Sigrid Ruul ja Helle Hallik. Kolmandaks tuli SK100 naiskond, kus lisaks Piibe Tammemäele jooksid Marie Tammemäe ja Triinu Rooni (+15.40).

Ka meestevõistluses asus tiitlikaitsja Kaitsejõudude SK võistlust juhtima alles teisel vahetusel, kui jooksmas oli Lauri Sild, kes oli teatevahetuse saanud Rain Eensaarelt kaheksandal kohal, liidritest maas 5.24. Timo Sild sai kolmandas vahetuses metsa juba enam kui kolme ja pooleminutilise eduga Rakvere OK ees ning kasvatas finišiks Kaitsejõudude SK edu hõbeda võitnud Rakvere OK ees 7.45-ni. Rakvere võistkonnas jooksid Priit Randman, Olle Kärner ja Tõnis Laugesaar. Pronksile tuli Värska OK Peko meeskond koosseisus Gion Schnyder, Reigo Teervalt ning Kristo Heinmann (+8.47).

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: