Juventus alistas Buffoni 600. mängus Chievo ({{commentsTotal}})

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Itaalia jalgpalli kõrgliigas jõudis järjekordse tähiseni legendaarne väravavaht Gianluigi Buffon, kes aitas oma 600. mängul Serie A-s koduklubil Torino Juventusel võõrsil 2:1 Verona Chievo alistada.

Kohtumise avavärava lõi Juventuse horvaatlasest ründaja Mario Mandzukic 53. minutil, 66. minutil viigistas penaltist mänguseisu Sergio Pellisier. Külalismeeskonnale tõi võidu Miralem Pjanici täpne karistuslöök veerand tundi enne kohtumise lõppu.

38-aastane Buffon on neljas mängija, kes Serie A-s 600. mänguni jõudnud on. Enne teda on saavutusega hakkama saanud ka Paulo Maldini, Javier Zanetti ning Fransesco Totti. Lisaks on Buffon mänginud Juventuse eest 37 kohtumist ka Itaalia esiliigas.

Juventus jätkab 30 punktiga Serie A liidrina, 12 vooru järel on teisel kohal Roma, kellel on 26 punkti. Milanil on 25 , Laziol ning Atalantal 22 silma.

Pescara – Empoli 0:4
Chievo – Juventus 1:2
Genoa – Udinese 1:1
Palermo – AC Milan 1:2
Sassuolo – Atalanta 0:3
Fiorentina – Sampdoria 1:1
Internazionale – Crotone 3:0
AS Roma – Bologna 3:0