Maleliidu juht: tänasel päeval on hästi palju malehuvilisi ({{commentsTotal}})

Foto: Ants Liigus/Scanpix

Eesti maleliidu juht Hendrik Olde sõnul on noorte huvi male vastu viimastel aastatel kasvanud ja neil ei jätku treenereid, keda "Male koolidesse" programmis koolidesse saata.

"Kui vahepealsetel aastatel oli mõõnaperiood, kus noori oli natuke vähem, sest male on ala, mis nõuab püsivust, järjekindlat tööd, siis tänasel päeval on hästi palju huvilisi, kes tahaks malega tegeleda," sõnas Olde intervjuus Vikerraadio saatele "Spordipühapäev".

"Lastevanemate toetus on hästi suur. Lisaks alates 2012. aastast on meil käivitatud malekoolis projekt, kus igal aastal 1000-1300 teise klassi last lõpetavad selle programmi. Eesmärk ei ole see, et lastest tuleks tippmaletajaid, vaid male teadupärast arendab vaimselt. Ta on eelduseks programmeerimisele ja nii edasi."

"Huvi on olemas, isegi ollakse nõus tasuma õppetasusid, nii et see ei ole tasuta töö;" jätkas Olde. "Meil ei jätku juhendajaid, treenereid, õpetajaid kui ka koolid tahaks."

Käimasoleva aasta on rahvusvaheline maleliit FIDE pühendanud Paul Keresele, kes on malemaailmas jätkuvalt pildil ka piiri taga. "Erinevates riikides toimub Paul Kerese turniire. Kui vaadata rahvusvahelist maleajakirjandust, siis tehakse temast ülevaateid," sõnas Olde.

"Paul Keres on ainuke erand FIDE poolt, kelle nimeline aasta on tehtud ja kes ei ole maailmameistriks tulnud. Kusjuures käesoleval aastal on ka eksmaailmameister Mihhail Tali 80. sünniaastapäev. See valik oli kahe vahel ja FIDE nimetas selle Kerese aastaks."

"Ma arvan, et oleme selles osas rahul," ütles Olde. "Kerese nimi on maailmas olemas ja mitte ainult males. Kui Keres oli ainus maletaja, kes oli oma riigi rahatähel krooni ajal, siis tänasel hetkel on ta maailma ainus maletaja, kes on ka euro peal olemas. See juba näitab tema positsiooni."

Toimetaja: Siim BoikovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: