Öömaraton pakub tänaseks laupäeva õhtuks liikumisvõimalust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Suusahullud

Käärikul asuv Kekkose terviserada pakub homme õhtul suurepärast spordielamust. Nimelt korraldab suusaklubi "Suusahullud" just seal Öömaratoni, mida saab läbida nii suuskadel kui ka joostes või kepikõndi harrastades.

Tuledevalgel või päris pimedas peetavad spordivõistlused on Eestis viimastel aastatel kõvasti populaarsust kogunud. Käärikul toimuva Öömaratoni eeliseks on aga kindlasti kaunis ja looduslikult mitmekesine maastik, mida linnajooksud ei paku. Eilehommikuse seisuga oli homsele võistlusele registreerunud umbes 150 inimest, kuid see arv kindlasti suureneb.

"Seoses rajapikkusega on kõige lühem distants 14 km. Lisaks sellele saab läbida ka poole pikemat võistlusmaad või maratoni," ütles "Suusahullude" eestvedaja ning öömaratoni korraldaja Jaak Teppan Vikerraadiole. "Kuna me ei osanud eeldada, et 5. novembril tuleb lumi maha, siis esialgse plaani järgi oli kavas korraldada jooksmine ja kõndimine. Distantsi võib läbida kiiresti või aeglaselt loodust nautides ning juba ainult Kekkose raja pärast tasub Käärikule sõita."

Teppani sõnul pole tegemist ühekordse projektiga. "Kindlasti jätame selle ürituse endale kalendrisse," lausus Teppan. "Loomulikult tahaks seda aastaid korraldada."

Mitmed Suusahullude klubi liikmed on homsel Öömaratonil loomulikult kohal. 40-aastane Kaarel, kes töötab proviisorina, on heaks näideks Suusahullude klubis treenivast harrastajast. Tänasele üritusele võtab ta kaasa abikaasa ning 9-aastase tütre. "Me ei lähe jooksma, vaid kõndima. Lähme matkama," sõnas Kaarel. "14 km on paras pingutus ning lastel on põnev."

Suusahullude Öömaraton algab Käärikul täna kell 17. Pimedus saabub kiiresti ning seega ei pea keegi kartma, et ta elamusest ilma jääb. Harrastaja Kaarel soovitab igatahes tulla. "Millised variandid on laupäeva õhtuks," küsis Kaarel. "Võib-olla istud, sööd ja kuulad Vikerraadiot, aga veel parem on liikuma minna."

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: