Eesti tippudega saabub mängima RSU/Merks, G4S noortekoondis võõrustab LU-d ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Ülikool - Tartu Ülikool
Tallinna Ülikool - Tartu Ülikool Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Nädalavahetusel võistleb Eestis Riia RSU korvpallinaiskond, kes kohtub Eesti-Läti Ühisliiga raames mõlema meie tippklubiga. Mängus on ka teised meie klubid.

Laupäeval võõrustab FCR Media/Rapla KK algusega kell 14 niisiis RSU/Merksi. Naiskonda, kellega meie kaks eliitnaiskonda on pidevalt viimastel aastatel üsna võrdselt mänginud. Tõsi, Rapla klubi eelkäija 1182 Tallinn suutis enamjaolt Merksist parem olla.

Samal ajal (laup. kell 14) võtab suurfavoriit Riia TTT vastu Tartu Ülikool/Kalevi. Ühel pool eurosarjas mängivad Läti tipptegijad, teisel pool gümnaasumi madalama astme noormängijad. Loota võib seda, et noored annavad endast parima. Kuigi Tartul on võiduarve avamata, on nad mitmes mängus näidanud head korvpalli.

Pühapäeval võtab RSU/Merksi omakorda vastu Tallinna Ülikool. Janne Ritsi hoolealustel on eelmise nädalavahetuse Läti turneelt all võit ja kaotus (TTT Juunioritelt), seega peaks võidunälg neil küllalt suur olema. Eeldatavasti saab olema ilmselt üsna hea võitlus ja tasavägine mäng.

Kell 15 võtab G4S Noorteliiga vastu Läti Ülikooli. See Audenteses toimuv kohtumine võib samuti kujuneda heaks võrdseks etenduseks, kui tähtede seis juhtub meie noortele soodne olema. Ühel pool siis taas gümnaasumi nooremad klassid ning teisal LU tudengid.

Eesti naiskondade seis ühisliigas on selline: FCR Media/Rapla KK saldo on 2-1, TLÜ-l 3-2, G4S Noorteliigal 1-3, Tartul 0-5.

Statistikast. Skooritegijate reas on Trine Kasemägi teine (18,4 p), Laina Mesila-Kaarmann kuues (16 p), Janne Pulk, G4S, kaheksas (14 p) ning Sam MacKay üheksas (13,6).

Lauapallide lahtris on Kasemägi kolmas (8,8) ning Mesila-Kaarmann kümnes (6,7). Korvisöötude kategoorias on Pirgit Püü teine (7,3), MacKay kuues (4,6), Francisca Donders seitsmes (4) ning Anna-Gret Asi kaheksas (3,8).

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: