Leeds Unitedit järgmisel hooajal Inglismaa kõrgliigas ei näe ({{commentsTotal}})

Leeds Unitedi mängijad
Leeds Unitedi mängijad Autor/allikas: Action Images via Reuters/Scanpix

Inglismaa jalgpalli esiliigas selgus tänavune viimane play-off'ide finalist, kui Derby County alistas poolfinaali korduskohtumises Leeds Unitedi 4:2.

Leeds United, kes veel sajandivahetuse paiku mängis Meistrite liigas ja kuulus Inglismaa tippklubide hulka, mängis Inglismaa kõrgliigas viimati 2004. aastal. Pidevate finantsprobleemide kukuti vahepeal ka kolmandasse divisjoni, kuid lõppeval hooajal oldi esiliigas suure osa ajast esikoha konkurentsis. Kehv hooaja lõpp andis Leedsile aga lõppkokkuvõttes kolmanda koha, mis tähendas, et otse kõrgliigasse naasmise asemel tuli mängida play-off'ides.

Leeds läks play-off'ide poolfinaalis vastamisi Frank Lampardi juhendatava Derby Countyga ja kuigi Marco Bielsa hoolealused suutsid võõrsil peetud avamängu 1:0 võita, ei suudetud kodupubliku ees finaalipääset kindlustada. Stuart Dallas viis küll Leedsi 24. minutil juhtima, aga eksimus väravavaht Francisco Casillalt võimaldas Jack Marriottil poolaja lõpus seisu viigistada.

Teisel poolajal halvenes Leedsi olukord veelgi, sest väravad Mason Mountilt ja Harry Wilsonilt viisid Derby juba 3:1 juhtima. Stuart Dallas suutis küll veel ühe värava tagasi lüüa, ent Jack Mariotti teine tabamus viis minutit enne kohtumise lõppu – ja loetud minutit pärast seda, kui Leeds jäi ühemehelisse vähemusse – tõi Derbyle 4:2 võidu.

Derby County kohtub 27. mail Wembley staadionil peetavas finaalis Aston Villaga, kes alistas penaltite järel West Bromwich Albioni.

Otse pääsesid kõrgliigasse liiga võitnud Norwich City ja teiseks tulnud Sheffield United.