Kõik Eesti korvpalliväljakud said ühele kaardile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti korvpalliväljakud
Eesti korvpalliväljakud Autor/allikas: Kuvatõmmis

Eesti Korvpalliliidu ja korvpallifännide ühistööna sai vähem kui nädalaga kaardistatud kõik välikorvpalli väljakud Eestis, mida on kokku 458.

"Väljakute leidmisel oli suurimaks abiks Eesti Spordiregistri spordiehitiste andmebaas, kus korvpalli väliväljakuid oli kirjas 433 ehk veidi vähem kui ühistööna valminud Google Mapsi rakenduses," ütles Eesti Korvpalliliidu 3x3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul oli väljakute kaardile märkimine alles esimene osa suuremast projektist, mille raames on plaane nii väljakuid korrastada, kui ka infot eelkõige piltide näol uuendada.

Kaardi alusel on Eestis:

  • 14 plastkattega väljakut, millest pooled on Sports Court PowerGame kattega.
  • 19 tartaankattega väljakut.
  • 21 puitkattega väljakut.
  • 404 kõvakattega väljakut, mille alla käivad ka kruusa, muru, vanema kummikattega ja muud väljakud.

Kimmeli sõnul ei saa see kaart mitte kunagi valmis, sest mõnel Spordiregistris oleval väljakul ei pruugi täna enam ei korvi ega konstruktsioonigi alles olla, samas väljakuid aktiivselt uuendatakse ning neid tekib ka juurde. "Näiteks lähiajal peaks saama uued Sports Court PowerGame ehk Tokyo olümpia ametlikud 3x3 tänavakorvpalli katted saama ka Kloogaranna Noortelaagri väliväljak ning Jüris olev Kirikukopli pargi väliväljak," ütles Kimmel.

Huvilised leiavad kõik Eesti tänavakorvpalli väljakud aadressilt: tanavakorvpall.ee/valjakud.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: