Reedel algavad 100. ujumise Eesti meistrivõistlused ({{commentsTotal}})

Margaret Markvardt
Margaret Markvardt Autor/allikas: ERR

10.-12. maini võistlevad Eesti tippujujad 100. Eesti meistrivõistlustel, mis toimuvad Tartus Aura veekeskuses.

"100. Eesti meistrivõistlused on kindlasti erilised. Eriti nüüd kui USA-s pikemalt olen olnud, sest Eesti on ikkagi kodumaa ja oskan seda paremini hinnata," rääkis Kertu-Ly Alnek, kes õpib ja elab Florida osariigi pealinnas Tallahassees. "Nendel eestikatel, nagu igal võistlusel, tahan hästi ujuda. Eraldi valmistunud ma pole, kuid annan endast kindlasti maksimumi".

Ka Joonas Niine nõustus, et tegemist on eriliste meistrivõistlustega. "Muidugi tunduvad need võistlused erinevad, kuna tegemist on 100. Eesti meistrivõistlustega ning see on suur ja uhke saavutus kogu Eesti ujumisringkonnale," rääkis Niine, lisades: "eesmärgiks on ujuda võimalikult hästi praeguse vormi kohta ning klubi edukalt esindada."

Laura-Liis Valdmaa jaoks on kõik Eesti meistrivõistlused suure tähendusega ja talle on oluline ka nendel võistlustel osaleda. "Kindlasti annab tähtsust juurde ka see, et tegemist on 100. Eesti meistrivõistlustega," sõnas Valdmaa, kelle sõnul on ettevalmistus sujunud plaanipäraselt. "Olen saanud kõik treeningkavad ära täita ja eesmärkideks oleks kindlasti enda tulemuste parandamine."

"Minu arvates ei tundu need Eesti meistrivõistlused tavapärasest erinevad, eestikad on eestikad," arvas Alex Ahtiainen, kelle eesmärgiks on sellegipoolest hästi ujuda. "Eesmärk on ujuda isiklike rekordeid ja võita ka näiteks üks meistritiitel," sõnas Ahtiainen, kes on võitnud meistritiitli küll lühiraja meistrivõistluste segateates, kuid individuaalaladel tal veel absoluutklassi Eesti meistritiitlit pole.

"Eks need Eesti meistrivõistlused on ikka olulised, aga eelmise aasta Eesti 100 tekitas rohkem teistsugust tunnet, ilmselt aitas eelmise aasta eriline medal sellele kaasa," rääkis Armin Evert Lelle, kelle eesmärgiks on ujuda isiklikke ja võtta igalt individuaalalalt kuld.

"Ma pole selle peale mõelnud, kas selle aasta eestikad on erinevad, kuid kindlasti on 100. Eesti meistrivõistlustel omaette väärtus juures. Samas ujumist see ilmselt otseselt ei mõjuta," rääkis Margaret Markvardt, kes lisas: "Mul on hetkel käsil gümnaasiumi lõpetamine ja eksamiperiood. Seetõttu on ka ettevalmistus olnud teistsugune, kui ma oleksin soovinud. Tänu eesti keele eksamile tuli kõrvale jääda ka lõunalaagrist Türgis."

Toimetaja: Maarja VärvHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: