Maadlusliidu peasekretär: motiveerime Arusaart uueks olümpiatsükliks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

29. korda toimusid Tallinnas maadluslegendi Kristjan Palusalu mälestusvõistlused. Eesti maadlejatest saavutas ainsana turniirivõidu Ardo Arusaar. Raskekaalu esinumber Heiki Nabi ei osalenud, sest täitis klubilisi kohustusi Saksamaa Bundesligas.

Kahekordse olümpiavõitja Kristjan Palusalu mälestusturniiri kõige mõjukamas kaalukategoorias, raskekaalus, tegi puhta töö hiljuti töötuks jäänud Ardo Arusaar. Võtteid sooritati nagu mullugi Tondiraba jäähallis ja Arusaar tegi selja prügiseks kolmel vastasel. Ta võitis lätlase Uldis Glazinsi ning kodused konkurendid Kaarel Maateni ja Artur Vititini. Vastastest pea jagu üle olnud ja nad kokku 24-0 tehniliste punktidega alistanud Arusaar näitas isukat ja võtete rohket maadlust.

Võidu eest teenis Arusaar 300 eurot ja see raha kulub väga ära, sest 28-aastane matimees jäi Rio olümpia järel stipendiumiteta. Vigastusega maadeldes olümpial 16. kohaga leppima pidanud Arusaar tippsporti jätta ei taha ja ootab nii sobivaid tööpakkumisi kui maadlusliidu uue juhatuse valimisi. Vähemalt uue aastani peab Arusaar alaliidu toetuseta hakkama saama, sest võimuvahetuse tõttu lähiajal kaalukaid otsuseid ei tehta. Maadlusliidu peasekretär Antti Lepik kinnitas, et kahel olümpial võistelnud matimeest maha ei kanta. "Kindlasti üritame Ardot toetada ja motiveerida uueks olümpiatsükliks," ütles Lepik ETV spordisaatele. "Nüüd, kui maadlusliidul on tulemas uus juhatus, üritame kõik koos Arusaart aidata."

Uue presidendi ja juhatuse valimised on maadlejatel ees 15. detsembril. 2012. aastast ametis olev Priit Piilmann on klubidele teatanud, et tema ei jätka. "Uus presidendikandidaat on AS Krimelte üks osanikke Jaanus Paeväli, kes on endine vabamaadleja," sõnas Lepik. "Aga võib-olla tuleb veel kandidaate."

Alaliidu tähtvõistlusel, 29. Palusalu memoriaalil, osalesid seitsme riigi matimehed. Poolakad said kolm võitu ja nii venelased kui ukrainlased kaks esikohta ning eestlased ühe. Selle teenis just Arusaar.

Toimetaja: Ivo DobkevitschHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: