Eesti jetisõitjad olid EM-sarja avaetapil võidukad

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mattias Reinaas Autor/allikas: Eesti Veemoto Liit

Portugalis Penafielis peetud jetispordi EM-sarja avaetapp tõusid eestlased pjedestaalile viies erinevas klassis.

Võistlustules oli 115 sportlast rohkem kui 20 riigist. Eesti võistlejaid oli etapist osa võtmas üheksa.

Mattias Reinaas alustas võistlust SKI Junior GP3.3 klassis esimeses sõidus kolmanda kohaga. Seejärel tehti korrektuurid ja teises sõidus tuli juba esikoht. Kolmandasse sõitu mindi teadmisega, et etapivõiduks on vaja sõit võita. Plaan õnnestus ja Reinaas teenis kolmanda sõidu võidu ja kokkuvõttes ühepunktilise eduga etapivõidu soomlase Severi Saloneni ees.

Runabout GP4 klassis tuli Mattias Siimannile etapivõit. Esimene sõit algas massilise valestardiga, aga sõitu ei peatatud ja Siimann alustas sõitu võistlejaterivi lõpust. Iga ringiga konkurentidest möödudes toimus ühes pöördes kokkupõrge ning Siimanni jett lendas tagurpidi ja ta jäi selle alla. Õnneks sai noormees kiirelt välja ja keeras jeti õigetpidi ning alustas uuesti konkurentide jälitamist. Kokkuvõttes sõidust kolmas koht. Teises sõidus sai Siimann hea lähte ja juhtis sõitu algusest lõpuni. Enne kolmandat sõitu oli reaalne võimalus etapivõit saavutada kolmel sportlasel, kõik pidi otsustama finišeerimise järjestus. Siimann tuli kolmandas sõidus teiseks ja sellest piisas etapivõidu saavutamiseks.

Siimanni sõnul oli tehnika kogu võistlusel väga kiire ja endal jõudu sõita jäi veel ülegi, aga kukkumine tegi võidu palju keerulisemaks. "Ma ise arvan, et tulin selle apsakaga hästi toime ja võistlus sai ilusti jätkuda," võttis ta kokku.

Ander-Hubert Lauri võitis SKI Junior GP3.2 esimesed kaks sõitu suure eduga, kuid kolmandas tuli kukkumine esikohalt ning kokkuvõttes etapilt teine koht.

Lauri sõnul töötas tehnika hästi ja tunne oli hea, aga kolmandas sõidus tehtud sõiduviga paiskas ta jetist nii kaugele, et uuesti pealesaamiseks oli vaja rajakohtuniku abi, aga see võttis väga palju aega. Kaks etappi on veel ees ja võimalus tiitli eest võidelda on endiselt olemas.

SKI veteran GP1 klassis saavutas Egon Üpraus etapilt teise koha, olles kõikides sõitudes teine lätlase Janis Uzarsi järel. "Meie klassis olid vanad kõvad tegijad ning põnevust jagus! Esikohta veel püüda ei õnnestunud, aga kaks etappi on veel ees," rääkis Üpraus pärast võistlust.

SKI Ladies GP1 klassis võitis kõik kolm sõitu rootslanna Emma-Nellie Ortendahl ja tuli etapivõitjaks. Teise koha nimel käis tihe rebimine rootslanna Jonna Borgströmi ja Jasmiin Üprausi vahel. Kahepunktilise vahega tuli selle korral Borgström teiseks ja Üpraus lõpetas kolmandana. "Hooaeg sai avatud kindla ja hea sõiduga! Hoog kasvas iga sõiduga ja ettevalmistus MM-iks on tehtud. Kuna tegu oli väga tehnilise ja kitsa rajaga, oli möödumisi keeruline sooritada ja stardijärjekord mängis olulist rolli. Kokkuvõttes jäin ma väga rahule ja sain kindlustunde hooaja alguseks," kommenteeris Üpraus.

Teise eestlannana osales etapil Kätriin Nilbe, kelle võistlust varjutasid erinevad probleemid. Kokkuvõttes sai ta etapilt üheksanda koha.

SKI GP1 klassis oli Portugali etapil võitmatu Kevin Reiterer Austriast, võites kõik kolm sõitu suure ülekaaluga. Teiseks tuli Lukas Binar Tšehhist ja kolmas oli Stian Schjetlein Norrast.

Eesti sõitjad Marten Männi ja Markus Lutsokert olid vastavalt viies ja kuues.

EM-sari jätkub juunis Ungaris ja viimane etapp toimub juuni lõpus Horvaatias. 10.-12. mail sõidetakse Portugalis Portimaos selle aasta jetispordi MM-sarja esimene etapp ja juunioride MM.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: