Korvpalliliit taotleb U-18 B-divisjoni EM-turniiri toomist Tallinnasse ({{commentsTotal}})

Kristian Kullamäe
Kristian Kullamäe Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti Korvpalliliit esitas täna FIBA Euroopale ametliku taotluse 2017. aasta U-18 noormeeste B-divisjoni EM-turniiri korraldamiseks. Kas Tallinn osutub valituks, selgub 10. detsembril.

Noormeeste U-18 vanuseklass koosneb suures osas samadest mängijatest, kes 2015. aasta suvel võitsid Sofias U-16 B-divisjoni EM-turniiri. Sel suvel Skopjes tulid needsamad poisid juba U-18 vanuseklassi B-divisjonis seitsmendaks, jäädes mitmete liidrite puudumisel nelja hulgast õige napilt välja (kolm paremat pääsesid A-divisjoni).

„Vaadanud üle meie eelarvelised võimalused ning suhelnud treenerite, mängijate ja nende vanematega, tegime juhatuses positiivse otsuse. Minu meelest on tänane Korvpalliliidu juhatus alati oma otsustes olnud piisavalt jõuline ja initsiatiivikas. Me oleme alati meeskonnana soovinud ala kasvatamist, mitte paigalseisu. Sellest ka püüd leida väljund kodupubliku ees meie hetke talendikaimale põlvkonnale,“ lausus EKL-i president Jüri Ratas.

Alaliidu peasekretär Keio Kuhi sõnas lisaks: „Praegu tegeleme usinasti juba korraldusliku poole läbimõtlemisega – hotellid, saalid, inimressurss. Samas teame, et konkurents EM-i korraldusele on tugev ning on teisi arvestatavaid taotlejaid. Suhtluses FIBA-ga oleme ligi poolteist aastat alati väljendanud huvi just selle turniiri vastu. Ühtlasi on rõõm tõdeda, et suveks saame kokku parima võimaliku koosseisu, selle lubaduse on andnud kõik meie U-18 põhimängijad.“

Ühena paljudest U-18 tippudest välismaal mängiv Kristian Kullamäe (Oettinger Rockets, Saksamaa 2. Bundesliga) ei varjanud EKL-i juhatuse otsusest kuuldes oma heameelt: „Mis saaks olla suurem au, kui mängida oma parimate sõprade, tiimikaaslastega EM-il kodupubliku ees. Tean, et mõnda meie selle põlvkonna paremikku kuuluvat mängijat pole Eesti korvpallisõbrad mängimas õieti näinudki, nüüd oleks see võimalus küllaga olemas. Olen ülimalt õnnelik, kui me saame EM-i, on mida oodata!“

Eesti U-18 koondise peatreener on Vaido Rego, treener Indrek Reinbok ja abitreener/mänedžer Martin Rausberg.

Toimetaja: Siim SemiskarHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: