Pille-Riin Roosileht võitis esimese Eesti rakendisportlasena CAI3* võistluse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pille-Riin Roosileht
Pille-Riin Roosileht Autor/allikas: Merike Udrik-Õispuu

Möödunud nädalavahetusel peeti Tšehhi legendaarses hobusekasvanduses Kladruby nad Labem startiderohke ja kõrgetasemeline rahvusvaheline rakendispordivõistlus, kus Pille-Riin Roosileht võitis ponipaaride mõõduvõtu, olles esimene eestlane, kes jõudnud sel spordialal 3* võistluse võiduni.

Rakendivõistlus koosneb kokku kolmest alast: koolisõit, maraton ja koonuste sõit. Võistluse eelselt mainis Ungaris treeniv rakendisportlane, et sooviks koolisõidus tulemust alla 50 karistuspunkti, mille ta edukalt ka täide viis, lõpetades esimese ala 48,71 punktiga. Pille-Riinist parema tulemuse sõitis välja vaid Austriat esindav Roman Elend, kelle tulemuse hindasid kohtunikud 47,65 karistuspunkti vääriliseks.

Maratonis kulutas Pille-Riin planeeritust rohkem aega neljandal takistusel, kus lisaring andis 12 sekundit aega juurde, lisades sportlase tulemusele kolm karistuspunkti. Maratonil oli jällegi parim Elend, kelle edu meie sõitja ees enne täpsussõitu oli kümme punkti, mis tähendas edu kolme palli pluss normiaja ületamise jagu.

Koonustes ehk täpsussõidus on lisaks kiirusele oluline täpsus, sest koonustega väravad tuleb läbida nii, et koonuste otses olevad pallid maha ei pudeneks. Siin näitas Pille-Riin stiili, tulles eelviimase startijana puhtalt ning normiaega. Viimasena startinud Elend eksis aga ootamatult neljal takistusel, mis lisas talle 12 karistuspunkti ja nii oli Pille-Riin enesele üllatuseks võitnud nii koonused kui kogu võistluse.

Tänaseks on Pille-Riin Roosileht täitnud septembrikuus tema enda treeningbaasis Azar-Kiszberis toimuvate ponide maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooninormid ja tahab kindlasti teha hea soorituse sealgi. MM-ile eelnevalt plaanib Roosileht startida veel Ungaris Melykutis juunikuus toimuval rahvusvahelisel võistlusel.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: