Eesti jalgpalliklubid osalesid Inglismaa tippspetsialistide koolitusel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti jalgpalliklubid osalesid kahepäevasel koolitusel, kus neile jagasid talendiotsingu ehk skautimise nippe Inglismaa tippspetsialistid.

IPSO on rahvusvaheline jalgpalli talendiskaudi organisatsioon, mille koolitustel jagavad oma kogemusi Inglismaa kõrgliigas karastust saanud analüütikud ja talendiskaudid. Kahepäevasel seminaril jalgpalliliidus olid kohal kõik Eesti tippklubide esindajad.

"Meie jaoks on tähtsaim tuua välja erinevused treeneri ja talendiskaudi vahel," rääkis ERR-ile IPSO koolitusjuht Colin Chambers. "Kui klubis töötavad professionaalsed skaudid või koolituse läbinud inimesed, siis parandab see jalgpalli taset kogu klubis. Klubi saab hankida paremaid mängijaid, osatakse vältida vigu - meie üritamegi õpetada, kuidas võimalikult vähe eksida ja kuidas aidata klubidel teha paremat skauditööd ja leida võimalikult häid mängijaid."

Eesti kõrgliiga ja Inglismaa Premier League'i vahel haigutab muidugi meeletu erinevus, kuid Chambersi sõnul ei pea Eesti klubid lähtuma Inglismaa kõrgliiga kogemustest vaid võivad eeskujuks võtta näiteks tugevuselt kolmanda liiga ehk League One'i.

"Loodetavasti aitavad meie kursused ja seminarid siin Eestis klubidel näha, kuidas ka nende treenerid võivad paremat tööd teha - visuaalsel tasandil," jätkas Chambers. "Kui nad mõistavad mängijaid paremini, siis aitab see parandada treenerite taset, üldist jalgpalli taset, klubi juhtimist - kasu on mitmel tasandil."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: