Novembris toimub spordisõprade inspiratsioonipäev ({{contentCtrl.commentsTotal}})

IRONMAN 70.3 vabatahtlikud ja korraldajad
IRONMAN 70.3 vabatahtlikud ja korraldajad Autor/allikas: Rando Kall

Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine SCULT korraldab 11. novembril 2016 esmakordselt Spordisõprade inspiratsioonipäev SCULT Fest 2016.

Tallinna Ülikoolis toimuva sündmuse raames on võimalik kuulda ettekandeid mitmetelt kodumaistelt ja välismaistelt sporditegijatelt ning saada osa vahvast Sporditarkuse mini-messist. Räägitakse Londoni olümpiamängude telgitagustest, väideldakse teemal, kas BMX või kaugushüpe kehalise kasvatuse tunnis, nauditakse mõnusat talk-show’d tugitoolispordist ja korraldatakse mitmeid harivaid töötubasid.

Spordivabatahtlike Liikumise käivitaja ja SCULT FEST 2016 peakorraldaja majandusekspert Ott Pärna sõnul soovitakse inspiratsioonipäevaga elavdada Eesti spordielu, tuua siia rahvusvahelist kogemust ja väidelda spordi ning rahvatervist puudutavatel intrigeerivatel teemadel. "Meie sügav soov on populariseerida Eestis spordisõbraks olemist. Need ei ole ainult tippsportlased või harrastajad, vaid ka kõik spordivabatahtlikud joogipunktides, seeniorid riietehoidudes, abilised spordiklubides, kohtunikud palliplatsi ääres, sporti toetavad ettevõtjad ja noori innustavad kooliõpetajad. Soovime SCULT FESTiga nende kõigi ideepankadesse uusi mõtteid süstida ja tulevikuplaanide tegemiseks mõnusat koostööpaika pakkuda," sõnas Pärna pressiteate vahendusel.

Esinejate hulgas on Londoni olümpiamängude üks korraldajaid ja Virgin Atlantic klienditeeninduse direktor Linda Moir, spordiettevõtja Allar Levandi, spordiajakirjanik Marko Kaljuveer, tele- ja spordimees Jüri Muttika, jooksutreener Margus Pirksaar, spordiõppejõud Reeda Tuula, koolijuht Hendrik Agur ja mitmed teised.

Inspiratsioonipäeval omanimelise talk-show “Tugitoolisport massidesse” korraldav Jüri Muttika sõnas, et tema eesmärgiks on näidata kõigile, kui palju on tegelikult erinevaid teid spordi ja liikumise juurde tulemisel. "Ole sa siis kooliõpetaja, jalgpallifänn või korstnapühkija - kõigil on omad nipid ja lood ning iga tee on õige," sõnas Muttika muheledes.

SCULT FEST on suunatud kõikidele spordisõpradele. Eriti on oodatud spordisündmuste korraldajad, spordiklubide inimesed, treenerid ja kohtunikud, kehalise kasvatuse õpetajad, terviseedendajad ning tudengid. Inspiratsioonipäeva lõpetab Aasta Spordivabatahtlike Gala.

Registreeruda saab aadressil http://www.scult.com/estonia/.

Inspiratsioonipäeva raames toimub ka Eesti Aasta Spordivabatahtlike Konkurss, kus antakse välja auhinnad kuues kategoorias. Kandidaate saavad esitada nii eraisikud kui organisatsioonid. Konkursi tähtaeg on 31. oktoober 2016, loe: https://www.facebook.com/ScultEstonia.

SCULT on Eestist alguse saanud Rahvusvaheline Spordivabatahtlike Liikumine, mis aitab Eestis ja rahvusvaheliselt kokku viia spordisündmuste korraldajaid, spordiklubisid ja vabatahtlikke.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: