Sõudjate pronksivõit raiuti Pärnus kivisse ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu sõudjate suvine saavutus ehk pronksivõit Rio olümpiamängudelt sai sõna otseses mõttes kivisse raiutud. Graniidist taiese said nii sõudjad kui ka nende treener. Taies ise kaalub aga ligi 200 kilo ning selle koju viimiseks nappis jõudu isegi treenitud sportlastel.

Rio olümpiamängude saavutuse meenutuseks tellisid Pärnumaa Spordiliit ja Pärnumaa Omavalitsuste Liit kiviraidur Ivo Vaherilt graniidist taiesed. Sõudjad olid kingitusest rõõmsalt üllatunud ja viskasid nalja, kuidas küll selline meene koduaeda vedada.

„Ma räägin, Seim, Seim tuleb kutsuda, ta võtab sülle ja läheb,“ naeris Tõnu Endrekson.

Kinkijad aga polnudki silmas pidanud, et sõudjad kingituse ise koju peavad tarima, Selleks, et need kiviraiduri kodust kas sõudebaasidesse - nagu Kaspar Taimsoo ja Andrei Jämsä palusid, või kodudesse viia, oli olemas autokraana.

„Päris vägevad kivimürakad ju,“ tõdes Kaspar Taimsoo. Kuhu see läheb nüüd? „Esialgu panen Kalevi sõudeklubisse, võimalusel transpordin ta Viljandisse. Korteri rõdu peale, ma arvan, 180-kilost suurt kivi panna on natuke kahtlane jah.“

„Kristallvaase, karikaid ja kõiksuguseid muid asju, aga no nii kopsakat asja tõesti ei ole,“ sõnas ka treener Matti Killing. „Seda ei anna kuidagi ära viia.“ Ja kuhu see läheb sul? „Koduõue. Lipuväljakule.“

„Võib-olla isegi võtab sülle, aga ei riski,“ sõnas taiese kohta Allar Raja. „Nii, et parem oleks, et pätipoisid seda ära viia ei jõua õue pealt. Oskasite oodata sellist kingitust? „Eks meil oli eelinfo, aga see, et nad nii ilusad, kenad ja nii tähenduslikud välja näevad, see on minu jaoks väga äge. Väga mõnus sümbol olümpiamängudest minu hoovi,“ arvas Raja.

Tõnu Endrekson, kuhu see taies läheb siis? "Raske öelda praegu. Maad on päris palju seal hoovis, üks kümme tuhat ruutu, kuhu teda panna.“

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: