Kardisõitja Sten Dorian Piirimägi sihib maailmameistritiitlit

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sten Dorian Piirimägi Autor/allikas: ERR

Kardisõitja Sten Dorian Piirimägi tuli nädalavahetusel teisele kohale tugevas X30 Super Shifter klassi maailmafinaalis.

Prantsusmaal Le Mansis toimunud võistlusel osales erinevates klassides kokku seitse eestlast, kuid ainsana pääses neist enam kui 30 sõitjaga toimunud finaalsõitu Piirimägi. Belgia meeskonnas Eurokarting sõitnud 19-aastase Piirimägi nädalavahetus kulges aga üle kivide ja kändude.

„Trennis oli tempo väga hea, kvalifikatsioonis läks asi meil natuke tuksi," sõnas Piirimägi Vikerraadiole. "Me ei saanud ühtegi puhast ringi ja alustasime eelsõite 16. kohalt. Andsime endast sada protsenti ja eelsõitudes olime kokkuvõttes üheksandad. Oleksime vist isegi kolmandad olnud, aga mind võeti ühes sõidus arusaamatuse pärast maha. Eelfinaalis panid paljud sõitjad uued rehvid, mis tähendas, et me ei olnud enam nii väga tempos. Selle arvelt saime finaalis hiljem ise panna uued rehvid ja need jäid kestma, tempo oli taas meeletult hea ja tulime kümnendalt kohalt teiseks ära.“

X30 Super Shifter klassi võitjaks tuli itaallane Matteo Vigano, kes on Top Kart meeskonna tehasesõitja. Tema ülesandeks on osaleda erinevatel võistlustel üle maailma, anda tagasisidet tehasele ning hoida meeskonda heade tulemustega pildil. Sten Dorian Piirimägi sõnul on 23-aastase itaallase näol tegemist kogenud sõitjaga ning palgalisest tehasesõitjakohast ei ütleks ta isegi ära. Vähemasti huvi tema vastu on tehasemeeskonnad tundnud. Suurbritannias Southamptoni ülikoolis majandust ja rahandust õppiva Piirimägi jaoks seab kool aga teatud piirid.

„Mingi huvi on," tunnistas Piirimägi. "Peame vaatama, kuidas me ülikooliga üldse võidusõitu teha saame. Üks nädal, mis ma ülikoolist kohe alguses puudusin, omab õpingutele päris suurt mõju. Üleeile oli juba magamata öö, peab kõiki asju kirjutama hakkama. Peab vaatama, kuidas koormus on ja kas ma üldse saan siit-sealt natuke puududa, et võistlustel ja trennis käia.“

Viimasest suurest võidust on Eesti kardispordi jaoks möödas kaks aastat, kui Jüri Vips oli parim Junior-klassis Rotaxi maailmakarika finaalis. Nii Vips kui ka teised praegused ringrajaässad Ralf Aron, Martin Rump ja Kevin Korjus olid aastate eest edukad ka kardiroolis. Sten Dorian Piirimägi oma saavutust nende omadega siiski ei võrdle.

„Meil oli üks hetk ajaloos, kus meil olid Ralf Aron ja Jüri Vips, enne neid Rump ja veel enne teda Kevin Korjus. Kõik head said mingi hetk otsa ja võib-olla sellepärast oli üks või kaks aastat pausi. Kindlasti ei võrdleks ma oma teist kohta eelnevate sõitjate esimeste kohtadega. Maailma esimeseks on ikka väheke kõvem tulla, kui teiseks," arvas Piirimägi.

Hea tulemus Prantsusmaal andis Piirimägile ka tuleviku jaoks vajalikku enesekindlust. Näiteks septembris Rootsis Kristianstadis toimunud CIK-FIA KZ2 klassi maailmameistrivõistlustel ta finaali ei pääsenudki. Loogilist sammu kardist vormelirooli Piirimägi praegu veel teha ei plaani.

„Kui me käisime KZ Supercupil, võis jääda mulje, et ei saa seal hakkama. Me olime seal heal juhul võistlusrivi keskel, aga X30 on ikkagi võrdsem kui KZ. See võistlus tõestas endale seda, et ma olen juba kuskile jõudnud ja lagi ei ole võib-olla veel saavutatud. Kui aasta veel sõita X30-t Euroopas, siis äkki aasta lõpus maailmameister olla,“ oli eestlane lootusrikas.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: