Ristmets ja Härm jätkavad EM-il esikümnes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Zoom 8 klassi EM Taanis
Zoom 8 klassi EM Taanis Autor/allikas: sailingphotoaarhus.dk

Sarnaselt neljapäevale ja reedele algas ka laupäev Magic Marine Zoom 8 klassi Euroopa meistrivõistlustel suhtelises tuulevaikuses. Keerulistes oludes on Elisabeth Ristmets ja Karolin Härm suutnud siiski püsida võistluste esimese kümne seas.

Võistluspäev toimus pea olematu tuulega ning oli sportlaste jaoks nii vaimselt kui füüsiliselt kurnav. Nendes tingimustes õnnestus siiski kõigil peale mõningast ootamist pidada kaks sõitu. Kolmanda võistluspäeva lõpuks on tüdrukutel toimunud kaheksa ja poistel seitse sõitu. 

Reedel veel esikolmikusse kuulunud Elisabeth Ristmets lõpetas üldarvestuses 7. kohal. Esimeses sõidus oli Ristmets 18. kohal ning teises 14. Elisabeth Ristmets hindab laupäeva järgmiselt: "Täna ebaõnnestusin startides, kuid õpin igapäevaselt oma vigadest ning proovin homme uuesti. Arvan, et siinne laager ja regatt on väga hea ettevalmistus koduseks hooajaks."

Karolin Härm, kes reedese päeva lõppedes oli üldarvestuses 7. kohal, sai avasõidus disklahvi ning seetõttu on Härm laupäevases tabelis 10. kohal. Susanna Silluta parandas oma seisu viie koha võrra ning asub hetkel 17. positsioonil. Britta Maipuu on jätkuvalt 24. kohal ning Romi Safin on kolm kohta tõusnud, lõpetades laupäeval 23. kohal.

Poisid pidasid samuti kaks sõitu. Kokku on toimunud seitse sõitu. Selle tulemusena on eestlaste arvestuses jätkuvalt edukaim Tristan Šaraškin, kelle tulemused olid laupäeval 25. ja 10. koht. Üldarvestuses on Šaraškin reedega võrreldes kolm kohta langenud ning lõpetas päeva 11. kohal. Aleksander Kuusik on üldtabelis 13. kohal, laupäevased sõidud lõpetas ta kohtadel 26 ja 5. 

Aleksander Kuusik hindab oma seiniseid tulemusi järgmiselt: "Ootused olid mul tiitlikaitsjana siia tulles kindlasti kõrgemad kui tänaseks olen saavutanud. Küll aga on see regatt minu silmis väga hea ettevalmistus suviseks MM-iks, et õppida tundma konkurente. Näen, et pean kindlasti palju tööd tegema, et järgmisel korral paremini esineda."

Henry-Mark Andresson on üldarvestuses 32. kohal ning on reedega võrreldes langenud neli kohta. Henry Rauniste lõpetas 37. kohal ning Richard Marcus Arge 40. kohal. Trevor Nõmmik hoiab endiselt 42. positsiooni.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: