Kümnekesi lõpetanud PSG jäi Lille'i vastu häbisse ({{commentsTotal}})

Pettunud PSG mängijad pärast suurt allajäämist Lille'ile.
Pettunud PSG mängijad pärast suurt allajäämist Lille'ile. Autor/allikas: AP/Scanpix

Prantsusmaa kõrgliigas oli Pariisi Saint-Germainil võimalik kindlustada teine järjestikune ja ühtekokku kaheksas meistritiitel, selle asemel aga jäädi võõrsil Lille'ile alla koguni 1:5.

PSG jaoks hakkas kõik allamäge minema juba seitsmendal minutil, kui Thomas Meunier lõi omavärava. Juan Bernat suutis küll neli minutit hiljem seisu viigistada, kuid 36. minutil teenis sama mees Pepe mahatõmbamise eest punase kaardi, jättes PSG kümnekesi.

Seejuures esimese 15 minuti jooksul lõi PSG staar Kylian Mbappe kaks väravat, kuid kumbki suluseisu tõttu ei lugenud, lisaks sai Thiago Silva vigastada ja ta tuli 16. minutil välja vahetada.

Liigatabelis PSG järel teisel kohal paiknev Lille kasutas üleolekut teisel poolajal suurepäraselt ära ning Nicolas Pepe, Jonathan Bamba, Gabriel Magalhaesi ja Jose Fonte väravatest võeti suur võit.

PSG pole koduliigas kaheksa aastat nii suurt kaotust saanud. Ühtlasi oli see teine mäng järjest, kus PSG ei suutnud enda tiitlit kindlustada. Uus võimalus on neil kolmapäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi Nantes'iga. Meistritiitli võitmiseks peab PSG Nantes'i alistama.

Liigatabelis edestab PSG ühe mängu rohkem pidanud Lille'i 17 punktiga. Lille'il on veel mängida kuus ja PSG-l seitse mängu.

Rennes – Nice 0:0
Montpellier – Toulouse 2:1
St. Etienne – Bordeaux 3:0
Lille – PSG 5:1