Poolaja 19 punktiga kaotanud Tartu Ülikool alistas Dorbeku kaugviske abil Kalev/Cramo ({{commentsTotal}})

{{1476295583000 | amCalendar}}

Korvpalli meistriliigas sai Tartu Ülikooli meeskond tulises heitluses jagu igirivaal Kalev/Cramost 77:76 (17:20, 12:28, 25:18, 23:10).

Poolaja lausa 19 punktiga kaotanud Tartu kosus teisel poolajal ja võitis tänu Gert Dorbeku tabavale kaugviskele seitse sekundit enne lõppu. Seejuures olid samal rünnakul eelnevalt eksinud nii Janari Jõesaar kui ka Tanel Sokk. "Jäin ihuüksi ja polnudki rohkem midagi. See niimoodi joonistatud ei olnud, aga läks õnneks meil," kommenteeris Dorbek ETV-le.

Pärast minutilist mõttepausi oli viimase rünnaku õigus külalistel, kuid Janar Talts blokeeris Demonte Harperi ürituse ja Erik Keeduse kaugvise enam ei tabanud.

Tartu parim oli lõpuks 20 punkti kogunud, kaheksa lauapalli hankinud ja seitse resultatiivset söötu jaganud Mandell Thomas. Talts ja Dominykas Milka lisasid mõlemad 15 silma. Janari Jõesaare arvele jäi 13 ja Dorbeku nimele 12 punkti.

Kalev/Cramo ridades jõudis kahekohalise isikliku punktiskoorini neli meest: Mark Tollefsen (17), Demonte Harper (14), Vitali Ljutitš (11) ja Robert Upshaw (10).

"Teisel poolajal rääkisime paar asja kaitses üle, et nii kergelt ei tohi lasta neil sinna korvi alla sööta ja katete olukorrad natuke teistmoodi mängida," sõnas Tartu peatreener Gert Kullamäe.

Kalev/Cramo juhendaja Alar Varrak tõdes: "20-ga oled ees, annad initsiatiivi ära ja ennegi on nähtud isegi Euroliiga finaalides, kuidas ei saagi seda tagasi, lähebki mäng käest ära ja lõpuks viimase sekundiga saad kotti ka. Nii see on."