Bäckström ja Ovetškin tõid Capitalsile avamängus võidu ({{commentsTotal}})

Nicklas Bäckström
Nicklas Bäckström Autor/allikas: USA Today Sports/Scanpix

Jäähoki Stanley karikavõistluste tiitlikaitsja Washington Capitals alustas tänavust play-off'i kindla võiduga, alistades avamängus kodujääl 4:2 Carolina Hurricanesi.

Capitalsile tõi võidu hea algus – esimesel perioodil visati kümne minutiga kolm väravat. Kahe esimese värava autor oli Nicklas Bäckström, kolmanda viskas Aleksandr Ovetškin.

Hurricanes avas väravaarve viimasel kolmandikul, kui pooleteise minutiga viskas kaks väravat Andrei Svetšnikov, kuid viigiseisuni nad ei jõudnud ja lõppseisu 4:2 vormistas viimasel minutil Lars Eller.

Capitalsi ridades sai kolm resultatiivset söötu kirja John Carlson, korrates sellega NHL-i play-off'ide söödurekordit. Braden Holtby tegi Capitalsi väravasuul 27 tõrjet, Hurricanesi väravavaht Petr Mrazek tõrjus 14 pealeviset.

Teine kohtumine peetakse laupäeval samuti Washingtonis, seejärel siirdub nelja võiduni peetav seeria kaheks mänguks Carolina kodujääle.

Boston – Toronto 1:4
Toronto juhib seeriat 1:0.

Washington – Carolina 4:2
Washington juhib seeriat 1:0.

Calgary – Colorado 4:0
Calgary juhib seeriat 1:0.