Pühapäeval toimub Nõmmel Rabajooks ({{commentsTotal}})

Rabajooks 2018. aasta kevadel
Rabajooks 2018. aasta kevadel Autor/allikas: Nõmme Linnaosa Valitsus

Pühapäeval, 14. aprillil toimub Harku raba teedel 91. Rabajooks. Rabajooks on traditsiooniline Nõmme kogupere spordiüritus, mis toimub kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Rabajooksust osavõtt on kõigile tasuta.

Rabaringi pikkus on 6,3 kilomeetrit. Stardipaik on Pääskülas, Suvila ja Kalda tänava ristmiku läheduses. Start on avatud kella 11-st kuni kella 12-ni, rajale lastakse iga viie minuti tagant. Finišis saab igaüks ise oma aega elektrooniliselt ajatabloolt vaadata, kiipidega ajavõttu Rabajooksul ei ole. Finiš suletakse kell 13. Esimeses ühisstardis startinute vahel selgitatakse välja kolm paremat meest, naist, poissi (sünd 2007. a või hiljem) ja tüdrukut (sünd 2007. a või hiljem). Esikolmikuid autasustatakse kinkekottidega, mille on välja pannud Rabajooksu koostööpartnerid. ️ Esimesed 2000 lõpetanut saavad täidetud osavõtjakaardi vastu traditsioonilise vimpli. Osavõtjakaardi saab täita enne starti kohapeal.

"Rabajooks on pikkade traditsioonidega rahvaspordiüritus, mis iga aastaga muutub järjest populaarsemaks. Nädala keskel oli rada veel mõnest kohast jäine, kuid loodetavasti on ka need kohad pühapäevaks sulanud. Küll aga peavad jooksjad arvestama porisemate teeoludega," ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.  

Osalejatel tasuks Rabajooksule tulla võimalusel jala, jalgratta või ühistranspordiga, sest parkimisvõimalused on piiratud. Jalgrattaga tulijatele on võistluspaigas olemas valvega jalgrattaparkla. Kohapeal on võimalik vahetada riideid ning jätta kotid hoiule riidehoiu.

Autosid ei saa parkida stardi-finišiala lähedusse. Soovitame parkida autod Kadaka puiestee ja Õitse tänava vahelisele Kalda tänava lõigule, Tihniku tänavale või Tähetorni tänava äärsesse kergliiklustee parklasse. Palume autosid metsavööndisse ja haljasaladele mitte parkida.

Toimetaja: Liisi RistHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: