VIDEO | Täna viis aastat tagasi: Vršic lõi imevärava ja Sloveenia aitas Eesti koondise play-off'i ({{commentsTotal}})

Täna viis aastat tagasi kohtusid jalgpalli EM-valikmängus Sloveenia ja Serbia koondised. Matši tulemus tähendas Eestile läbi aegade esimest valikmängude play-off faasi pääsemist.

Enne valikgrupi viimast vooru olid Sloveenia edasipääsuvõimalused juba läinud, aga Serbia võis eduka tulemuse korral Eestit veel edestada. Siiski suutsid sloveenid eestlastega jaoks meelepärase tulemuse välja mängida, võites Dare Vršici umbes 40 meetrilt löödud väravast 1:0. Seejuures teise poolaja keskel oli serblastel kasutada ka penalti, aga Sloveenia väravavaht Samir Handanovic tõrjus Manchester Unitedi keskkaitsja Nemanja Vidici ürituse.

Kuna tegemist oli Eesti jaoks hirmolulise kohtumisega, kandis mängu üle ka ETV2. Vaata Vršici väravat ülalolevast videost.

Mõni tund varem oli Eesti mänginud A. Le Coq Arenal sõpruskohtumise tulevase finaalturniiri korraldaja Ukrainaga ja kaotanud 0:2, kusjuures Konstantin Vassiljev ei realiseerinud teisel poolajal penaltit.

Hilisemas play-off faasis loositi Eesti jalgpallikoondis vastamisi Iirimaaga, kellele esimene kohtumine kodus kaotati 0:4 ja teine mäng võõrsil lõppes 1:1 viigiga ning finaalturniirile jõudsid iirlased.