Perv viskas Bambergi eest 20 punkti, Pokk mängis koduklubiga eurosarjas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mailis Pokk
Mailis Pokk Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Möödunud nädalal olid võistlustules mitmed välisklubides mängivad Eesti naiskorvpallurid. Olulise mängu pidas Mailis Poki koduklubi Keltern, kes alistas FIBA Eurocupi kvalifikatsioonis Brno 69:59 (45:32).

Eestlanna mängis 24 minutit ning tõi selle ajaga neli punkti. Jasmine Thomas tõi Kelterni parimana 21 punkti ja 12 lauapalli, korduskohtumine peetakse kolmapäeval Tšehhis.

Saksamaa Bundesligas alistas Keltern pühapäeval kodus Chemnitzi 75:52 (32:26). Vahetusest tulnud Pokk tõi 18 minutiga 6 punkti. Kelterni saldo on nüüd 2-2 ja liigatabelis ollakse sellega seitsmendal kohal. Järgmine liigamäng on aga võõrsil tugeva Hannoveri vastu (3-1) 15. oktoobril.

Saksamaa esiliigas alistas Wolfenbuettel TSV Krofdorf Gleiberg Giesseni 85:40 (44:26). Birgit Piibur mängis oma naiskonnas enim (30 minutit) ja tõi 11 punkti, kuus lauapalli ja viis resultatiivset söötu. Klubil on nüüd kaks võitu kahest mängust.

Veel mängis Saksamaa esiliigas nädalavahetusel kaks mängu Bamberg. Esimeses alistati võõrsil Wasserburg II võõrsil 59:52 (30:19). Liisi Sokmani kontosse kogunes 26 minutiga 11 punkti,Janett Pervi arvele 25 minutiga 11 punkti ja seitse lauapalli.

Teises mängus kaotas Bamberg võõrsil Jahn Münchenile 63:65 (29:24). Sokman kogus 34 minutiga 10 punkti ja viis lauapalli ning Perv oma seni parimas mängus klubi eest 20 punkti ja kuus lauapalli. Bambergil on nüüd üks võit ja kaks kaotust.

Belgias võitis Castors Braine laupäeval võõrsil Waregemi 77:66. Taas oldi mängul vaid seitsmekesi. Kahleah Copper tõi 24 punkti ning Antonia Delaere 15 punkti. Merike Andersoni arvele jäi 25 minutiga 14 punkti. Braine on võitnud kõik neli senipeetud kohtumist, aga järgmiseks vastaseks on põhikonkurent Belfius Namur.

Itaalia Serie A-s kaotas Broni võõrsil ootamatult suurelt tugevale Ragusale 37:80. Maaja Bratka eelmises mängus saadud vigastuse tõttu ei osalenud.