Jalgpalliliidu võistlustest võttis eelmisel aastal osa üle 15 000 inimese ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jalgpall
Jalgpall

Eesti Jalgpalli Liidu poolt korraldatavatest üritusest võttis mullu osa arvukalt huvilisi, kui jalgpallirõõme nautisid erinevatel väljakutel üle 15 000 inimese ning peeti enam kui 10 000 mängu.

Täiskasvanute meistrivõistlustel, noorte meistri- ja klubivahelistel võistlustel, saalijalgpallis, rannajalgpallis ja rahvaliigades pallis kokku 15 853 mängijat. Poole sellest moodustavad noored. Täiskasvanute meistrivõistlustel oli mullu kirjas 128 meeskonda kokku 3246 mängijaga ning lisaks esindas 23 naiskonda 491 mängijat.

Meeste ja naiste rahvaliigas oli kokku 100 võistkonda, sinna lisandus veel 18 võistkonda noorte rahvaliigast. Saalijalgpalli mängijate arv on ületanud pooleteise tuhande piiri.

Möödunud aastal peeti kõikides liigades kokku 10 592 kohtumist. 2018. aasta meistrivõistlustel mõistis õigust 310 litsentseeritud jalgpallikohtunikku. Jalgpalliliidu koolitusosakond viis mullu läbi arvukalt koolitusi, kui nendest võttis osa 906 treenerit.

EJL korraldas rahvajalgpalli tasandil 2018. aastal mitmeid erinevaid heategevuslikke projekte ja võistluseid noortele ja täiskasvanutele. EJL-i ja Rimi suvelaagrites osales juuni ja augustikuu vahetuses kokku 1288 last, keda juhendas 137 treenerit. EJL-i kooliprojekt "Jalgpall kooli!" tegi 57 koolikülastust, mille raames osales 4208 last. Jalgpalliliit korraldas kooliaasta jooksul 13 maakonnas jalgpalli osavusfestivale 1.-5. klassi lastele, kus osales kokku ligi poolteist tuhat noort. Traditsiooniliselt korraldati ka jalgpallifestivale tüdrukutele, kus lõi mullu kaasa üle tuhande huvilise.

Lisaks eelistavad paljud inimesed jälgida maailma populaarseimat spordiala interneti ja teleri vahendusel otsepildis. 2018. aastal tehti erinevatest mängudest 258 otseülekannet. Nende hulka kuulusid näiteks rahvuskoondiste kohtumised, Premium liiga, meeste ja naiste karikavõistluste mängud. Aasta-aastalt on otseülekannete hulk kasvanud, muuhulgas on lisandunud naiste Balti liiga kohtumised ning väikeste karikavõistluste ja rahvaliiga finaal. Esimest korda sai täismahus otsepildis kaasa elada traditsioonilisele Aastalõputurniirile.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: