X-Mängude medalivõitjad tutvustasid pärnakatele oma oskusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Ameerika Ühendriikide professionaalsed rulasportlased Lizzie Armanto ja Ben Hatchell külastasid Pärnu ekstreemspordikeskust, kus nad oma oskusi näitasid. Pealtvaatajatele avaldas muljet nende oskus kukkuda ilma end vigastamata. Kukkumisi tuleb rulasõidus pidevalt ette.

Armanto ja Hatchell on Eestis, et siinsetele huvilistele rulasporti tutvustada. See on oluline, sest rula on nüüd ka suveolümpiamängude kavas. Nii Soome kui Ameerika Ühendriikide kodakondsusega Lizzie Armanto esindabki Soomet Tokyo olümpiamängudel.

Pärnus Raba 5 ekstreemspordikeskuses näitasid Armanto ja Hachell oma rulasõidu oskusi ja mõistagi avaldasid pealtvaatajatele muljet. Rulatreener Valev Koitla jälgis nende sõitu tähelepanelikult ja oskus kukkuda jäi tallegi silma.

"See on rulatamise juures väga tähtis. Kui seda ei oska, siis sinust head rulatajat ei saa," lausus ta ETV-le.

Nii Lizzie Armantol kui Ben Hatchellil on olnud asja X-Mängude pjedestaalile. Selliste saavutuste taga on aastatepikkune treening. Ben sai oma esimese rula juba aastate eest.

"Ma olin 4-aastane, läksin naabrite juurde ja kõik naabruses tegelesid sellega. Nendel jõuludel tõi isa mulle ka rula ja mul oli väga tore sellega," ütles Hatchell.

26-aastasel Lizzie Armantol on samuti pikad treeninguaastad selja tagasi. "Ma alustasin sõitmist, kui ma olin 14, oma esimese võistluse tegin, kui olin 16."

Nii Ben kui Lizzie ütlevad, et Pärnu kunagisse ujulasse rajatud rulapark on suurepärane. See käib ka kõikide teiste Eestis nähtud ekstreemspordikeskuste kohta - igaüks on erinev, aga kõik on head.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: