VIDEO | Eesti iluvõimlejad võitsid Sofia Cupil hõbemedali

Eesti iluvõimlejad pjedestaalil
Eesti iluvõimlejad pjedestaalil Autor/allikas: Eesti Võimlemisliit

Eesti iluvõimlemise juuniorkoondis pääses Bulgaarias Sofias tugevate sooritustega viie rõnga harjutuse ning ka viie lindi harjutuse finaalvõistlustele.

Finaalvõistluse rõngakava sooritasid Eesti võimlejad kindlalt ja kaotusteta, tulemuseks 18,85 punkti ja hõbemedalid. Võitis Venemaa koondis (22,55 punkti) ja kolmandaks tulid bulgaarlannad (18,0).

Kahest kavast koosnevas mitmevõistluses saavutasid Eesti juuniorid viienda. koha (punktisumma 31,7), pronksmedalid jäid vaid 0,40 punkti kaugusele. Võitis Venemaa koondis (40,25 punkti) ja järgnesid samuti tugevate võimlemistraditsioonidega Valgevene (36,2 punkti) ja Bulgaaria juuniorid (32,1 punkti).

Koheselt järgnenud lindikava finaaliks ei suutnud enamik võistkondi end veatuks soorituseks koguda. Üllatusvõitjaks tuli Ungari koondis kõrge tulemusega 18,5 punkti, tuge võis tulla sellest et Ungari rõngakava finaali pääset ei saanud ning sai nii lindikavale keskenduda. Neile järgnesid Venemaa (16,6) ja Bulgaaria juuniorid (16,45). Eesti oli selles finaalis seitsmes.

"Konkurents on sel aastal tipus väga tihe, pjedestaalile viivad vaid rasked kavad. Kahjuks meil oli seekord kaotusi, kuid korralik esitus rõngafinaalis tõi ka medali," ütles treener Larissa Gorbunova. "Tüdrukud tõestasid taas, et neil on tippkonkurentsis osalemiseks nii võimed kui oskused olemas, ka kavad on juba piisavalt rasked. Treeningutel on nad järjest stabiilsemad, nüüd on vaja võistlustel alati oma ära teha."

Juuniorkoondise järgmine võistlus on Bakuus aprilli keskel ning kuu aja pärast mai keskel toimuvad samas Euroopa meistrivõistlused.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: