Karl-Martin Rammo jätkab Hispaanias 28. kohal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

50. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar regati neljas päev oli katsumusterohke ja andis palju mänguruumi õnnele

Palmas peetava maineka purjetamisregati päev oli täis ootamatusi. Selleks, et välja sõita hea tulemus ja püsida liidritega konkurentsis, oli tuuleheitlikes oludes vaja palju nutikust ja veel rohkem õnne. Selline olukord soosis Eesti 49er klassi purjetajaid Juuso ja Henri Roihut, kes võitlesid end tänases avasõidus 2. kohale.

Laser klassides toimus teine finaalsõitude päev. Hetkel, kui on peetud kaheksa sõitu, on üldarvestuses eestlaste esinumbriks endiselt Karl-Martin Rammo. Kolmapäevasega võrreldes on Rammo ühe koha võrra kukkunud ning lõpetas päeva 28. kohal. Neljapäevase kahe sõidu tulemused olid vastavalt 30. ja 42. koht. "Täna oli päev, kus mul asjad ei klappinud. Stardid olid kehvad ja ülejäänud sõit oli kui tagaajamismäng. Kahjuks osades olukordades jäi ka õnnest puudu, mis teeb kokkuvõttes kõige kõrgemate kohtade pärast mängimise keeruliseks. Õnneks olen algusest peale arvestanud, et tegu on minu jaoks Euroopa hooaja algusega, kuhu tulin eelnevate treeninguteta võistlema. Seetõttu oleks filigraanset esitust ka üsna naiivne loota. Step by step homme edasi," hoiab Rammo allesjäänud võistluse osas optimsitlikku meelt.

Samas klassis purjetav Georg Haud oli esimeses sõidus 60. ja teises sõidus 28. kohal. Kokkuvõttes paigutab see Haudi hetkel 56. kohale, mis on koha võrra langust võrreldes neljapäevaga. Georg Haud võtab katsumusrohke päeva kokku: "Keeruline päev. Tuli olla õigel ajal õiges kohas. Teine sõit õnnestus see päris hästi ja tänu sellele tegin sõidujooksul kõva tõusu. Üldiselt päris rahule ei jää ja homme proovin kindlasti paremini."

Tavo Annus hoidis oma positsiooni ning on endiselt 124. kohal. Martin Aruja on üldarvestuses tõusnud ning on hetkel 154. kohal. Henri Silluta parandas samuti oma seisu tublisti, tervelt 14 kohta ning on tõusnud 151. positsioonile. Bo Aaron Kooseri tulemuseks on päeva lõppedes 186. koht. 

Laser klassi treener Raivo Randmäe kirjeldab keerulist päeva: "Läksime tugeva maatuulega merele, täis lootust, et saame teha kaks head sõitu. Tuul aga kruttis nii palju, et kohtunikud ei saanud rada paika. Vahetasime asukohta ja kolisime kaldast kaugemale. Esimeses sõidus oli tuuleaukude tõttu väga raske startida ning see sai ka meie poistele saatuslikuks - hea start ei õnnestunud kellelgi. Teine sõit toimus peaaegu tuulevaikuses, kui ootamatult kerkis tubli loodetuul. Sellest lõikas suurt kasu Georg, kes tõusis pea 30. kohta. Üldiselt võib öelda, et täna oli rajal palju ebaõnne ja kehvasid starte." 

Laser klassis on liidrikohale tõusnud eelmise päeva kolmanda positsiooni omanik, ameerikalne Christopher Barnard, teisel kohal on  iirlane Finn Lynch ja kolmas on inglane Elliot Hanson.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: