VIDEO | Ajalugu teinud NHL-i liider jõudis märgilise tähiseni ({{commentsTotal}})

Tampa Bay mängijad
Tampa Bay mängijad Autor/allikas: AP/Scanpix

Jäähokiliigas NHL alistas tabeliliider Tampa Bay Lightning läinud öösel peetud kohtumises Ottawa Senatorsi 5:2, teenides sellega hooaja 60. võidu.

Kohtumise avakolmandik lõppes 1:1 viigiga, kuid teise kolmandiku lõpuks haaras Tampa Bay võõrsil peetud mängus 3:1 eduseisu. Max Veronneau suutis küll kaotusseisu veel ühele väravale vähendada, ent Yanni Gourde ja Steven Stamkose tabamused viimasel veerandtunnil tõid külalistele kindla 5:2 võidu.

Võiduga Ottawa üle sai Tampa Bayst alles kolmas meeskond NHL-i ajaloos, kes võitnud ühel hooajal 60 mängu. Selle saavutusega on hakkama saanud ka Detroit Red Wings (62 võitu 1995-96 hooajal) ja Montreal Canadiens (60 võitu 1976-77 hooajal).

Suurepärast hooaega tegeva Tampa Bay edumaa lähima jälitaja Calgary Flamesi ees on kolm mängu enne põhiturniiri lõppu 17-punktiline, sealjuures on Calgary pidanud ühe mängu enam.