Üleminutite väravad tõstsid Dortmundi ainuliidriks ({{commentsTotal}})

Paco Alcacer
Paco Alcacer Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksamaa jalgpalli meistrivõistlustel tõusis Dortmundi Borussia taaskord tabeliliidriks, kui kodus alistati hilistest väravatest Wolfsburg ning Bayern viigistas samal ajal Freiburgiga.

Dortmund, kes oli enne tänast veebruarist alates võitnud vaid kaks mängu kuuest, oli tänagi lähedal järjekordsele viigipunktile, ent esimesel üleminutil tõi kastanid tulest välja Paco Alcacer, kelle karistuslöök viis Dortmundi juhtima. Hispaanlane oli täpne ka kolm minutit hiljem, kui lõi Jadon Sancho suurepärase eeltöö järel seisuks 2:0.

Paralleelselt peetud kohtumises ei suutnud Dortmundi suurrivaal Bayern võõrsil enamat 1:1 viigist Freiburgiga. Freiburg läks kohtumist kolmandal minutil Lucas Holeri väravast juhtima, ent Robert Lewandowsi viigistas poolajal keskel seisu, pärast mida rohkem väravaid ei löödud.

Taas liidriks tõusnud Dortmundil on nüüd 63 punkti, Bayern jääb maha kahe silmaga. Kahel meeskonnal on veel pidada üks omavaheline kohtumine, mis peetakse järgmisel nädalavahetusel Münchenis.

Nürnberg – Augsburg 3:0
Dortmund – Wolfsburg 2:0
Düsseldorf – Mönchengladbach 3:1
Freiburg – Müncheni Bayern 1:1
Bremen – Mainz 3:1