Kert Toobal: teeme nüüd kodus lätlastele ühe kõva vastuvõtu ({{commentsTotal}})

Võrkpalli Euroopa meistrivõistluste play-off seeriaid asusid juhtima Eesti, Hispaania ja Türgi, kes pretendeerivad viimasele kolmele finaalturniiripääsmele. Kui Eesti võitis avamängus 3:2 Läti, siis Hispaania sai 3:0 jagu Kreekast ja Türgi alistas 3:0 Portugali.

Eesti võrkpallimeeskonna peatreener Gheorghe Cretu kinnitas 3:2 võiduga lõppenud emotsionaalse ja pingelise EM-i play-off'i avamängu järel Jelgavas, et sellist tasavägist duelli lätlastega ta ootas ja nentis, et miskit pole veel ära otsustatud. "Tähtis on, et hoidsime pea külmana ja mängu tasakaalus, tegutsesime targalt ja ei andnud lihtsaid punkte nagu see juhtus teises geimis. Peame hoidma nad mängus nii pikalt kui võimalik. Usun, et Tallinnas on kõik jälle lahtine." lausus Cretu ETV-le.

Paremat kaitset näidanud ja kvaliteetsemalt mänginud Eesti meeskond kaotas neljandas geimis ohjad ja seetõttu tõenäoliselt ka geimi, kui Ardo Kreek teenis punase kaardi. "Vastane blokeeris ründelöögi ära ja seal võib-olla ülbelt jäi silma vaatama ja eks ma ka ju ei lase endale pähe istuda," ütles Kreek. "Eks ma ütlesin siis vastu ja kohtunik tegi oma otsuse. Kas ta nägi või ei näinud, mis olukord seal oli, aga oli mis oli. Seis viigistus ja lõpuks selle geimi kahjuks kaotasime. Võib-olla, kui poleks seda olukorda olnud, oleks geimi võitnud."

Kui Eesti meeskond võidab 9. oktoobril Tallinnas kordusmängu, siis pääseb finaalturnile. Kui kaotab 2:3, siis selgitab edasipääseja "kuldne geim", kuid 1:3 või 0:3 allajäämine annab ihaldatud pileti Lätile. Avamatši jälgis Jelgavas täismaja ehk 2300 pealtvaatajat. "Selline täismaja annab superhea enesetunde," sõnas Eesti koondise kapten Kert Toobal. "Vahet ei ole, kas sa mängid kodus või võõrsil, aga kui palju inimesi on saalis, nendest väga suur osa on eestlased ka. Kõigile väga suur tänu, et nad jaksasid tulla ja teeme nüüd kodus ka ühe kõva vastuvõtu lätlastele."