Tartu Basket Cupil näeb Žalgirist ja Tel Avivi Maccabit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Korvpall
Korvpall Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Esimest korda FIBA egiidi all olevale rahvusvahelisele noorte korvpalli turniirile Tartu Basket Cup 2019 on sel aastal oodata eriti kõrgetasemelist seltskonda. Nimekamad noortevõistkonnad tulevad platsile U-13 vanuseklassis, kus osalevad Kaunase Žalgirise, Tel Avivi Maccabi ja Berliini Alba esindused.

Nagu viimastel aastatel kombeks, on Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi poolt korraldatav turniir välja müüdud juba kuid enne esimese mängu algust. Kokku oodatakse mai esimesel nädalavahetusel Tartusse 52 erinevat võistkonda ehk üle 600 kossupoisi.

Kõige tuntumad nimed käivad läbi turniir vanimast ehk U-13 vanuseklassist. Lisaks korraldajate enda Tartu Ülikooli Korvpallikooli Lõvidele astuvad väljakule ka Tel Aviv Maccabi, Alba Berlin, Roma Stella Azzurra, Kaunas Zalgiris, Moskva Dünamo, Riia DSN ning Marupe SC.

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi juhatuse esimehe Gert Prantsi sõnul on turniiri tase aasta aastalt tõusnud. "Sellise suure rahvusvahelise noorteturniiri korraldamine on osa Tartu korvpalli arendamisest. Tõsiasi, et oleme sel aasta saanud turniirile ka FIBA tunnustuse, lisab Tartu Basket Cupile kaalu. Aastate jooksul Tartu linna esindusvõistkonna järelkasvuga tegutsedes on klubil kogunenud hulka kontakte ning turniiri tase on tõusnud järjest kõrgemale. Sel aastal on meil pundis päris nimekaid korvpallisatse eesotsas meile lähima Euroopa tippu kuuluva võistkonna Kaunase Žalgirise esindusega. Hea meel on esmakordselt Tartus tervitada ka Tel Avivi Maccabi, Alba Berlini ja Rooma Stella Azzurra esindusi," sõnas Prants.

Korvpallikooli osas on Prants samuti positiivne. "Hea tundega saab tulevikku vaadata ka seetõttu, et oleme suutnud Tartu korvpalli juurde tuua endised Eesti koondise mängijad Joosep Toome ning Janeli Lillealliku. Mõlemad ajavad hingega korvpalliasja ja hoolitsevad koos teiste korvpallikooli treeneritega Tartu korvpalli homse päeva eest," ütles Prants.

Lisaks põnevatele korvpallimängudele toimub ka meeleolukas õhtune programm nii mängijatele kui ka pealtvaatajatele. Turniiri avamisele on oodata erinevaid külalisi ning esinejaid. Traditsiooniliselt on turniiri teise päeva õhtul suur osavus ja show-õhtu SKLZ Challenge Night, kus pallurid saavad end proovile panna osavusvõistlusel, viskevõistlusel ning pealtpanekuvõistlusel.

Turniir toimub 3.-5. mail Tartu Ülikooli Spordihoones, Tartu Kesklinna Koolis ning Tartu Raatuse Kooli saalides.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: