Kristo Saage korraldas esiliigas viskekontserdi ({{commentsTotal}})

Kristo Saage 2013. aastal Rakvere Tarvase eest mängimas
Kristo Saage 2013. aastal Rakvere Tarvase eest mängimas Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Korvpalli esiliiga pidas põhiturniiri viimase kohtumise RSK Tarvas, kes alistas võõral väljakul G4S Noorteliiga 99:88. Põhiturniiri võit oli meeskonnal juba varasemast taskus.

Hooaja seni ainsa kaotuse just G4S Noorteliiga vastu saanud Tarvas (21. detsembril jäi Tarvas kodusaalis alla 86:93, toim.) tegi vigade paranduse teisel poolajal. Avaveerandi võitsid Noorteliiga esindusmeeskonna esindajad 25:20. Teine mänguperiood lõppes täpselt vastupidise skooriga ning pikale pausile mindi 45:45 viigiseisult, kirjutab Basket.ee.

Kolmandal veerandil korraks juba kaheksa punktiga ette rebinud Rakvere meeskond suutis enne otsustavat veerandit vahe hoida nelja punkti peal, 72:68.

Markus Ilveri pealtpanek seitse ja pool minutit enne lõpusireeni viis omakorda uuesti ette G4S Noorteliiga (76:75). Seejärel vajutas Ilver veelkorra ülevalt ja viis Noorteliiga ette 78:75. Seejärel tegi kaks vastuseta korvi Renato Lindmets viies omakorda ette Tarvase. Noorteliiga enam juhtohje ei võtnud ja hooaja 21. võit läks Tarvasele.

Kogu hooaja vältel meeskonna resultatiivseim olnud Kristo Saage kostitas vastaseid kaheksa tabava kaugviske, 38 punkti, kaheksa lauapalli, nelja resultatiivse söödu ja kahe vaheltlõikega. Mehe efektiivsusnäitaja oli koguni 48. Renato Lindmets lisas 22 silma ja kümme lauapalli ning Mihkel Kurg lisas 15 punkti. Noorteliiga poolelt tegid enim skoori Oliver Suurorg 20 ja Kristjan Kokk 19 punktiga.