Timo Sild saavutas kodusel MK-etapil kümnenda koha ({{commentsTotal}})

Haanjas toimub sellel nädalavahetusel rahvusvaheline orienteerumisvõistlus, kus osalevad ka mitmed maailmameistrivõistluste medalivõitjad.

Laupäeval võisteldi tavarajal ning meeste eliitklassis saavutas esikoha valitsev maailmameister, norralane Olav Lundanes. Vaid 16 sekundiga kaotas võitjale šveitslane Matthias Kyburz, kes on tänavune lühiraja maailmameister. Parima eestlasena kümnenda koha saanud Timo Sild kaotas võitjale ligi kuue minutiga.

Naiste eliitklassis võidutses samuti paljukordne maailmameistrivõistluste medalivõitja rootslanna Helena Jansson. Parim eestlane naiste eliitklassis oli Evely Kaasiku ajaga 1:22.44 ja sellega saavutas ta 22. koha.

Maailma tipporienteerujad tulid tänavu meelsasti Haanjasse võistlema, sest juba järgmisel suvel toimuvad Lõuna-Eestis orienteerumise maailmameistrivõistlused. Pühapäeval jätkub Suunto Games Haanjas lühiraja võistlusega.

Suunto Gamesile registreerus sel aastal rekordilised 1068 osalejat, kellest lausa 200 võistles meeste ja naiste eliitklassides. Võistlus on kirjas ka maailmakarika etapina.