Tublilt arenenud Kehra on saanud rohkelt kogemust ({{commentsTotal}})

Käsipall
Käsipall Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kuigi Kehra naiskond pole sel hooajal veel Eesti meistrivõistlustel võidurõõmu maitsta saanud, on võistkonna peatreener Kaupo Liiva rahul sellega, et esimest aastat naisteklassis mängimine on tema hoolealustele andnud rohkelt kogemust. Tema sõnul on viimase viie-kuue aastaga toimunud märkimisväärne areng ja seda on märganud ka kohalik Kehra publik.

Kehra naiskonda juhendav Kaupo Liiva rääkis hooajaeelsele perioodile tagasi vaadates, et võistkond saadi kokku üsna kerge vaevaga. "Olime olukorras, kus oli valida, kas hakkame mängima naisteklassi või osad mängijad lõpetavad karjääri ära," rääkis Liiva. "Võtsime vastu otsuse mängida naisteklassis ja komplekteerimine ei olnud üleliia keeruline."

Kehra peatreener selgitas, et tänavuse aasta naiskond ongi suures osas moodustatud noorematest mängijatest, kes esmakordselt naiste vanuseklassis kaasa löövad. Need on samad mängijad, kes on juba rohkem kui viis aastat treeninud Liiva käe all ja harjunud omavahel kokku mängima. Neile kutsuti abiväeks juurde ka mõned vanemad mängijaid, teiste hulgas näiteks Anete Paulus, kes on suuri tegusid teinud naiste jalgpallikoondise eest.

"Võistkonna kokkusulamine ei võtnud eriti palju aega, sest enamik tüdrukuid on koos trenni teinud ja mänginud," rääkis Liiva. "Ja Anete Paulus, kes mängis meiega pool aastat, on lihtsalt nii sõbralik inimene, et sulandus väga hästi punti."

Üleminek noorteklassist naisteklassi oli Kehra juhendaja sõnul raske eelkõige just emotsionaalses plaanis. Ta meenutas, kuidas ühes mängus madistati oma kodupubliku ees Tapaga, kelle vastu oli väga hea šanss võit võtta. Paraku said emotsioonid noortest Kehra mängijatest võitu ja nii tuli vastu võtta 27:28 kaotus. "Esimest korda nägin seda, kuidas tüdrukutel tekkisid lõppfaasis sellised pinged ja emotsioonid – ma polnud meeste käsipallis kunagi midagi sellist näinud," meenutas Liiva.

"Osadel naistel hakkasid tulema pisarad ja oli näha, et pingelises lõppfaasis ei suudetud hakkama saada sellega, et teha õigeid otsuseid. Mängu viimase kümne minuti jooksul pidin tegelema mängijate isiklike emotsioonide, mitte mänguplaaniga. Usun, et sinna taha see võit jäi," lisas Liiva.

Samas tunnistas Kehra loots, et võrreldes hooaja alguse pingetega on noor võistkond teinud sammu edasi ning nüüdseks tajub ta pingeid vähem. Tema sõnul on kõrvalt vaadates näha, et enne kohtumisi tunnevad neiud ennast kindlamalt. Ja seda mitte ainult võõrastes saalides mängides, vaid ka kodupubliku ees. "Kui kõige esimeses kodumängus oli neil kodupubliku ees närv sees, siis nüüd annab publik neile pigem head energiat," kiitis Liiva.

Ta meenutas, et kui esialgu mõjutasid ebaõnnestumised mängijaid korralikult, siis nüüd on kodupublik nende selja taga ja see on närvi vähemaks võtnud. "Kehra inimestele meeldib käsipalli vaadata ja kuigi naiste käsipall on uus asi, käivad nad päris hästi vaatamas. Isegi siis, kui oleme kümne väravaga taga, toetab kodupublik meid," rääkis Liiva.

Kehra peatreener tõi välja ka kodupubliku asjatundlikkuse. Nimelt on Liiva oma hoolealuseid juba alates noorteklassidest kokku 5-6 aastat juhendanud ning võrreldes selle ajaga on nii tema kui publiku arvates teinud neiud korraliku sammu edasi. "Oleme saanud palju positiivset tagasisidet, et mängijad on tublid ja hästi arenenud," selgitas Liiva. Ta lisas, et loodetavasti suudetakse varsti Kehra rahvale pakkuda ka võite, sest siis on oodata heas mõttes rahutusi. "Kui meenutan Tapaga seda mängu, kus oleksime võinud võita... Arvan, et kui võit oleks tulnud, siis oleks saalis hulluks läinud!" naeris Liiva.

Samas pole päris kõik Kehra naiste jaoks vaid lust ja lillepidu. Kui Eesti meistrivõistlustel on jäänud pidada veel kaks mängu, on Kehra tiim ainuke, kes veel mitte ühtegi võitu ega punkti pole tabelisse teeninud. See tähendab, et viie võistkonna hulgas teenitakse suure tõenäosusega viimane koht ja play-off'idesse asja pole. Peatreener Liiva nentis, et võidud ja paremad tulemused on jäänud selle taha, et trennides ei suudeta asju piisavalt läbi mängida.

"Treeningutel on hakatud vähem käima – kellel on juurde tulnud töö või muud kohustused," sõnas ta. "On raske mänguliselt areneda ja punkte saada, kui ei saa omavahelist koostööd lihvida, sest treeningutel ei saa kahte võistkonda kokku. Usun, et omavahelise koostöö taha on ka tulemused jäänud."

Hooaja lõppfaasile ette vaadates sõnas Liiva, et eelkõige loodetakse lõpetada esimene aasta naiste vanuseklassis väärikalt. "Ja loomulikult on eesmärk see, et keegi allesjäänud mängudes vigastada ei saaks. Saame oma kogemused kätte, siis võtame hooaja kokku ja vaatame, mis tulevik toob," lõpetas Liiva.

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: