Rios pronksi võitnud sõudjate nimed kanti Põltsamaal olümpiaskulptuurile ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Neljapäeval kanti Põltsamaa Sõpruse pargis asuvale graniitskulptuurile „Tee Olümposele“ ka Rio olümpiasangarite nimed. Piduliku sündmuse tunnistajateks olid ka paarisaerulise neljapaadi liikmed.

Ants Paju idee järgi rajatud spordisangarite monumendile on kantud kõigi läbi ajaloo olümpiamängudelt Eestile medali toonud atleetide nimed. Meie pronksise neljapaadi liikmed meenutasid Rio medali hinda ning kinnitasid, et nende sportlaskarjäär pole veel kaugeltki läbi.

„Ikkagi mingi usk oli endasse, et sa oled suuteline,“ sõnas Andrei Jämsä. „Ja muidugi lähedaste toetus, ilma selleta lihtsalt poleks saanud, polekski jõudnud siia.“

„Ma olin igatepidi kindel, et meeskond töötab kokku ja tean, milleks me tehniliselt oleme võimelised. See tulemus on nii-öelda tagajärg,“ arvas Kaspar Taimsoo.

„Kui küsimusele vastata, kas olümpiamängude medal ja võistlus on midagi muud kui mõni muu järjekordne tiitlivõistluste medal, siis vastab see sada protsenti tõele,“ kinnitas Allar Raja.

„See vaev ja see töö, mida sa teed meeskonnas neljapaadis, see on hoopis teine,“ tunnistas 2008. aasta Pekingi olümpiamängudel koos Jüri Jaansoniga hõbemedali võitnud Tõnu Endrekson. „Kaheses on kõik palju lihtsam. Neljapaadis on neli meest, neli isiksust, pluss koostöö, tehnika. Et kõik liikuma saada, see on nii füüsiliselt kui psüühiliselt palju raskem.“

Seda päeva jääb meenutama meie sõudemeeskonna poolt Sõpruse parki istutatud tammepuu, sealsamas kõrguvad ka paljude teiste nimekate ühiskonna-, kultuuri- ja sporditegelaste puud.

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: