Malõgina kaotas Türgis võimalusterohke mängu ({{commentsTotal}})

Elena Malõgina
Elena Malõgina Autor/allikas: Lukasz Sobala/PressFocu/SIPA/Scanpix

Türgis Antalyas peetaval 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud Elena Malõgina pidi avaringis võimalusterohkes mängus tunnistama 21-aastase rootslanna Fanny Östlundi 7:5, 4:6, 6:4 paremust.

Samuti valikvõistlused läbinud rootslanna alustas esimest setti paremini ja läks 4:1 juhtima. Malõgina küll viigistas, kuid kaotas seisul 5:6 taas oma pallingu ja setivõit läks Östlundile 7:5. Teist setti alustas Malõgina murdega, kuid Östlund võitis kolm geimi järjest ja läks 3:1 ette. Malõgina murdis vastu ja seis püsis seisuni 4:4 tasakaalus, siis aga võitis Malõgina veelkord vastase pallingu ja võitis seti 6:4, vahendab tennis.ee.

Otsustavas setis murdis Malõgina taas kohe esimeses geimis ja läks oma pallingul 40:15 ette, kuid tal ei õnnestunud geimi võita ning Östlund viigistas. Kolmandas geimis oli Malõginal kaks murdepalli, aga need jäid kasutamata. Seevastu rootslannal neljandas geimis murre õnnestus ja Malõgina jäi tagaajaja rolli. Seitsmendas geimis murdis Malõgina, kuid kaotas järgmises taas oma pallingu. Seisul 5:3 ei suutnud Östlund oma servi hoida ja Malõgina sai veel ühe võimaluse mäng enda kasuks kallutada. Paraku ei suutnud ta oma servi hoida ja Östlund võitis 6:4.

Maratonlahing kestis kaks ja pool tundi. Kumbki neidudest serviässa kirja ei saanud, topeltvigu tegi Malõgina kaheksa ja Östlund viis. Rootslanna mängis otsustavatel hetkedel kindlamalt, ta realiseeris kümnest murdevõimalusest kaheksa, Malõginal oli murdepalle koguni 16, kuid kasutas nendest seitse. Kogupunktisummas võitis Ostlund 107:102.

Malõgina teeb kaasa ka paarismängus, kus tema paariliseks on 16-aastane Korea tüdruk Sohyun Park. Esimeses mängus olid nad 6:0, 6:2 üle Türgi paarist Dooa Akyurek – Ekin Ercetin. Veerandfinaalis ollakse vastamisi teise paigutusega Venemaa paariga Victoria Mihhailova – Valeria Uržumova.